نمایش جزییات خبر
۳۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۵۹

قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: تغییر سبک زندگی مردم ناشی از بیماری کرونا در نتیجه فعالیت رسانه ها است

قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: تاکنون برخی از موفقیتهایی که در نتیجه آگاهی بخشی به مردم استان برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا به دست آمده نتیجه تلاشهای شورای اطلاع رسانی و رسانه ها بوده است.
قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: تغییر سبک زندگی مردم ناشی از بیماری کرونا در نتیجه فعالیت رسانه ها است
 
یوسف امینی در نشست کمیته اجتماعی شورای اطلاع رسانی خراسان رضوی افزود: اطلاع رسانی صحیح با اخبار موثق و درست در خصوص بیماری کرونا از تشویش افکار عمومی جلوگیری می‌کند و سطح آگاهی مردم را نسبت به واقعیات پیرامون آن ارتقا می‌دهد.
قائم مقام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: این روزها رسانه از نظر ایجابی و آگاهی بخشی نزد مردم اهمیت بیشتری نسبت به گذشته یافته اما به همان نسبت پیچیدگی اخبار نیز زیاد شده است.
وی بیان داشت: هرچند اخبار مختلف پیرامون بیماری کرونا و نحوه پیشگیری از شیوع آن منتشر می‌شود اما باید اخبار موثق در این خصوص در اختیار مردم قرار گیرد و وظیفه کمیته اجتماعی شورای اطلاع رسانی نیز همین است.
امینی با اشاره به اهمیت رسانه‌ها در تغییر سبک زندگی مردم افزود: با شیوع بیماری کرونا یک سری تغییرات در سبک زندگی مردم ایجاد شده که در نتیجه فعالیت رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی است.

نماینده اداره کل امور فرهنگی – اجتماعی استانداری خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: شورای اطلاع رسانی باید یک برنامه مدون برای تنویر افکار عمومی نسبت به رعایت فاصله گذاری اجتماعی داشته باشد که این مهم باید از طریق کمیته اجتماعی شورا انجام گیرد.

معصومه ریاحی افزود: کمیته اجتماعی باید نسبت برای آموزش هدفمند رسانه‌ها پیرامون اطلاع رسانی برای بیماری کووید ۱۹ برنامه داشته باشد که این مهم با هم افزایی رسانه‌ها ممکن است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید