نمایش جزییات خبر
در هفتمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان زنجان در سال ۹۹ اعلام شد؛
۲۹ تیر ۱۳۹۹ ۲۰:۰۳

جشنواره مطبوعات با استقبال خوبی روبرو شده است و بیشترین شرکت کنندگان از خبرگزاریها و پایگاه‌های خبری استان هستند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان ضمن ابراز خرسندی از استقبال خوب خبرنگاران از جشنواره مطبوعات استان اعلام کرد: اگر قرار است جشنواره‌ای برگزار شود باید با رعایت پروتکل‌ها و تحت نظر دانشگاه علوم‌پزشکی باشد.
جشنواره مطبوعات با استقبال خوبی روبرو شده است و بیشترین شرکت کنندگان از خبرگزاریها و پایگاه‌های خبری استان هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، خدابخش‌ مرادی‌نافچی ظهر امروز(۲۹ تیر) در جلسه کمیته اطلاع‌رسانی، با بیان اینکه در آرامش روانی که در جامعه نسبت به کرونا وجود دارد، تاثیر فعالیت موثر و صحیح رسانه‌های استان است، اظهار کرد: در استان دلیل شیوع موج دوم کرونا به دلیل برگزاری مراسم ناشی از سنت‌های اجتماعی ایرانیان و ابتلای افراد دارای بیماری زمینه‌ای بود که شیوع را افزایش داد.

وی افزود: رسانه‌ها با مانور بر روی اخبار مرتبط با کرونا و تاکید مکرر بر روی راهکارهای پیشگیری توانستند، پیام‌های لازم را به اطلاع مردم برسانند و حال تقاضا می‌شود رسانه‌ها از فرصت‌کرونایی پیش‌آمده در راستای ترویج ازدواج آسان برای جوانان استفاده کنند. 

مرادی افزود: کسی با ازدواج در ایام کرونا مخالف نیست، بلکه گفته می‌شود ازدواج بدون دعوت مهمان برگزار شود که هم صرفه‌جویی هزینه برای زوج‌های جوان را به همراه دارد و هم آسیب بیماری را کاهش می‌دهد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان با اشاره به برگزاری جشنواره مطبوعات، تصریح کرد:  امروز امیدآفرینی بر عهده رسانه‌ها است به همین دلیل انتظار می‌رود برای اثرگذاری بیشتر، کیفیت خبر افزایش یابد تا بخشی از دغدغه‌های رسانه‌ها نیز کاهش یابد.

وی در رابطه با بیمه خبرنگاران، یادآور شد: سال گذشته در روز خبرنگار، بحث بیمه خبرنگاران جا مانده تا هفته آینده دستگاه‌های مسئول برای بررسی و حل مشکل احضار شود.

وی با اشاره به حق نشر مطبوعات و خبرگزاری‌ها، گفت: این مسئله باید از طریق مرکز خبرگزاری‌ها پیگیری شود. باید توجه شود روابط‌عمومی‌ها در بودجه سرفصل جداگانه ندارند و اشکالی در نظام بودجه است و انتظار می‌رود روابط‌عمومی‌ها از ظرفیت رسانه‌ها در تولید محتوا استفاده کنند.

این مسئول با تاکید بر پیوست فرهنگی برای پروژه‌های عمرانی ملی و پروژه های بزرگ استان، خاطرنشان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان و روابط عمومی استانداری نسبت به تدوین لایحه ای با رویکرد رسانه برای طرح در هیئت دولت اقدام کنند.

وی اذعان داشت که: این کار بسیار خوبی است و به مردم اطلاعات جامع و صحیحی نسبت به پروژه‌ها ارائه خواهد کرد و با اجرای این طرح، از رسانه‌ها نیز حمایت خواهد شد.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید