نمایش جزییات خبر
۲۸ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۵۹

نشست هم اندیشی و هم افزایی مدیران کل آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان

نشست هم اندیشی مدیران کل آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با هدف توسعه ظرفیت آموزشهای فنی و حرفه ای در قالب مشارکت های بین دستگاهی برگزار شد.
نشست هم اندیشی و هم افزایی مدیران کل آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان، مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان ،ضمن قدردانی از همکاری های خوب آموزش و پرورش در خصوص هدایت دانش آموزان و ترغیب به انتخاب رشته‌های هنری، گفت : هنرستانهای هنرهای زیبای تحت پوشش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از قدیمی ترین مراکز آموزش هنردر کشور است .
حسین مسگرانی افزود : تحقق آرمان‌ها و اهداف والای آموزشی در این مراکز تنها با برنامه ریزی هدفمند و با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالقوه و موجود در دو دستگاه میسر است. 
وی اظهار کرد : هنرستانهای هنرهای زیبای ارشاد با تلفیق علم و هنر نقش مهمی در تأمین نیروی انسانی کارآمد برای بازار کار آینده کشور و استان دارند و باید در اقصی نقاط استان تأسیس شوند.
مدیر کل آموزش وپرورش استان در این جلسه گفت: یکی از مولفه های مهم سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، توسعه متوازن رشته ها و بویژه رشته های هنرستانی در کنار مدارس نظری است .
حمید رضا رخشانی اظهار کرد: نظام تعلیم و تربیت با ساماندهی نیروی انسانی و هنرجویان توانمند، سعی دارد ارتقاء و توسعه آموزش های رسمی و غیررسمی در حوزه هنر را اجرایی نماید.
وی تاکید کرد: در جهت توسعه فعالیت‌های هنری در استان با استفاده از مشارکت بخش غیر دولتی و سایر دستگاهها باید برنامه ریزی شود . 
رخشانی با اشاره به اینکه  طراحی آموزش‌های هنری، با تمرکز بر تحقق اهداف تربیتی دانش آموزان صورت می گیرد، ادامه داد: آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی نقش بسزایی در این مهم دارند . 
وی تصریح کرد : برای پرورش هنرمندانی کاردان باید استعدادهای هنری دانش آموزان را از دوران کودکی و نوجوانی شناسایی و در این راستا با برنامه‌ریزی های دقیق و کاربردی برای پرورش این استعدادها گام برداریم . 
مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: در شرایط کنونی و به منظور افزایش نشاط در بین خانواده ها و زدودن غبار افسردگی و ناامیدی باید برنامه های مفرح و شاد پیش بینی و اجرا شود .
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید