نمایش جزییات خبر
۲۶ تیر ۱۳۹۹ ۲۰:۰۳

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان: زیبایی شهرها با نمایش هویت آن شهر تکمیل می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: تصویر یک شهر باید امید بخش مردمان آن باشد که در این بین تصویر شهر زاهدان مایوس کننده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان: زیبایی شهرها با نمایش هویت آن شهر تکمیل می شود
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان،حسین مسگرانی، در نشست شورای نظارت بر انتخاب، ساخت، نصب مجسمه و یادمان شهری اظهارداشت: بحث مجسمه‌ها ، یادمان‌ها  و المان‌های شهری به عنوان یک ضرورت شهری و محیطی که فضای شهر را تغییر می‌دهد ضروریست و این امر در سیستان و بلوچستان و شهر زاهدان نیاز به تغییرات اساسی دارد.
 
وی با بیان اینکه روح هر شهری فرهنگ آن است افزود: همه ما دوست داریم که شهر زیبا شود و در نتیجه مردم آن احساس تعلق و هویت داشته باشند.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: در شهر زاهدان المان‌ها، مفاهیم و مجموعه  ای نداریم که بتوان فرهنگ خودمان را با شهر نشان دهیم.
 
وی تاکید کرد: داشتن المان‏‌های خوب، مجسمه ای، سردیس و تندیس در یک شهر بسیار ضروری است.
 
مسگرانی اظهارداشت: بحث نظارت به معنی مچ گیری نیست بلکه نگاهمان اینست که اتفاق‌های خوبی در منظر شهر زاهدان و سایر شهرهای سیستان و بلوچستان رخ دهد.
 
 وی با تاکید بر لزوم توجه قانونی به زیباسازی منظر شهری گفت: با هدف همفکری،کمک و ارتقای آثاری که در شهر زاهدان و سایر شهرهای سیستان و بلوچستان به وجود خواهد آمد یک راهبرد و یک ریل گذاری مشخص ایجاد شود و تمامی کسانی که می‌خواهند آثار حجمی تولید کنند مجوز قانونی لازم را در اختیار داشته باشند.
 
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: هر فردی که به یک شهر وارد می‌شود ابتدا مبلمان‌های شهری آن را می‌بیند و ورودی شهر فرهنگ آن منطقه را مشخص می‌کند.
 
موسی زنجانی ضمن اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در باب زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا گفت: وظیفه همگان است که در زمینه بحث ایثار و شهادت اقداماتی کافی را انجام دهند.
 
وی افزود: از همه دستگاه‌های اجرای سیستان و بلوچستان درخواست می‌شود که در بحث ترویج فرهنگ ایثار وشهادت که یک طرح ملی است ورود پیدا کنند.
 
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران سیستان و بلوچستان گفت: شهر زاهدان در زمینه تبلیغات شهری، دیوارنویس و نقاشی‌های دیواری بسیار ضعیف است.
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید