نمایش جزییات خبر
مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی:
۲۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۲

حجاب اسلامی جزء ضروریات دین است

حجت الاسلام والمسلمین خدایاری گفت: حجاب اسلامی جزء ضروریات دین و از موکدات آیات وروایات معصومین می باشد و این فریضه الهی موجب حفظ عزت و کرامت زنان و تشخص و ارزشگذاری به مقام زن مومن و صیانت از حریم و شخصیت انسانی آنان می‌شود.
حجاب اسلامی جزء ضروریات دین است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی «حجت الاسلام والمسلمین ناصر خدایاری»، اظهار کرد: حجاب اسلامی جزء ضروریات دین و از موکدات آیات وروایات معصومین می باشد و این فریضه الهی موجب حفظ عزت و کرامت زنان و تشخص و ارزشگذاری به مقام زن مومن و صیانت از حریم و شخصیت انسانی آنان می‌شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی افزود: حجاب، ارزشی است منطبق با طبیعت انسان و برای کمال و رشد شخصیت انسانی فرض شده است تا سلامت جامعه و نفس و نسل را محقق کند.

وی تصریح کرد: در شرایطی که بدخواهان نظام اسلامی و استکبار جهانی در شبیخون گسترده فرهنگی قصد دارند این عزت و افتخار زن مسلمان را هتک کنند و با شبهه و تمسخر در تلاشند این زینت بندگی را از آنان بگیرند، وظیفه اصلی به دوش خود بانوان و دختران ماست تا در حفظ این پوشش و پاکیزگی تلاش کنند.

وی تاکید کرد: حجاب و عفاف به عنوان دو مقوله با ارزش در جامعه بشری بویژه جوامع اسلامی مطرح می باشد و بطور کل حجاب و عفاف سپری است برای حفظ حریم امنیت و آرامش و اخلاق در بین انسان ها که این موضوع ارتقاء سطح فرهنگ در جامعه را نیز موجب می شود.

حجت‌الاسلام خدایاری ادامه داد: در ترویج و گسترش باورپذیری حجاب و عفاف لازم است تا با اقدامات برنامه ریزی شده و بهره جستن از نماد و الگوهای شایسته که از مهمترین مصادیق آن ها،ایجاد تنوع در پوشش اسلامی برای بانوان ایران زمین است،در این راستا قدم برداشت.

وی با بیان اینکه حجاب و عفاف دو مقوله جدایی‌ناپذیر هستند،تصریح کرد: حجاب نماد ارزش یک انسان است و هویت ایرانی اسلامی در حجاب و حکم الهی بر لزوم حجاب است و فطرت انسان حجاب را می طلبد و حجاب نماد باورها و ارزش و احترام است. و عفاف یک صفت پایدار بوده و مختص زمان خاصی نیست.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه ۴۹/۵درصد یک جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند  بنابراین در سلامت، امنیت روحی و روانی جامعه نقش تعیین کننده دارند و بی توجهی به این مسئله می‌تواند نقش مخرب ایجاد کند.

حجت الاسلام خدایاری بیان کرد: وقتی به فلسفه و ریشه ی بی حجابی می نگریم، می بینیم، حجاب از عوامل خوشبختی است و موجب سلامتی روحی و روانی و تکامل فرد و جامعه می گردد و برهنگی و بدحجابی، سقوط و انحطاط معنوی و فکری و پیامدهای شوم بیماری روانی و در نهایت جسمی را به ارمغان می‌آورد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی، عنوان کرد: حجاب فقط پوشش ظاهری نبوده، بلکه تلفیقی از پوشش، گفتار، رفتار و پندار بوده و بر همه انسان ها اعم از زن و مرد، واجب شده است. اگرچه در کیفیت و حدود حجاب بین زن و مرد تفاوت وجود دارد، اما این امر، ناشی از تفاوت آن در نوع آفرینش است.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید