نمایش جزییات خبر
۲۳ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۳۱

نظارت و بررسی کتاب‌های ناشران خارجی قبل از ترخیص از گمرک

رئیس اداره مجامع و تشکل‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به روند ترخیص بار ناشران خارجی از گمرک گفت: طبق سال‌های گذشته بارها به شکل محتوایی بررسی خواهند شد.
نظارت و بررسی کتاب‌های ناشران خارجی قبل از ترخیص از گمرک
به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی فریدونی  با اشاره به ترخیص کتاب‌های لاتین که برای عرضه در نمایشگاه سی و سوم کتاب اسفند ماه به تهران آمده است،‌ گفت:‌ این کتاب‌ها حجم زیادی ندارند‌، در حدود 14 تن هستند؛ زیرا ما در همان ماه‌ها چون پیش‌بینی احتمال تعویق نمایشگاه را کرده بودیم خواستیم دست نگاه دارند.
 
وی ادامه داد: این 14 تن بار به اسم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وارد کشور شده است و ما اکنون مراحل اداری ترخیص را در حال انجام داریم.
 
فریدونی در گفت وگو با تسنیم تصریح کرد: ساز و کار خروج کتاب از گمرک به مانند سال گذشته است.‌ در سال‌های گذشته ما بار را از گمرک خارج کرده و به محلی به نام گمرک مصلی می‌بردیم که آنجا کتاب‌ها بررسی شده و پس از بررسی اجازه خروج داده می‌شد.‌ امسال هم که نمایشگاه کتاب تهران را نداریم،‌ به همین شیوه عمل می‌کنیم.
 
وی ادامه داد:‌ گروهی از متخصصان و کارشناسان حوزه‌های مختلف تشکیل می‌شوند که به بررسی محتوایی کتاب‌ها بپردازند،‌ بعد از بررسی طبق تصمیم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای کتاب‌ها تعیین تکلیف می‌شود.
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید