نمایش جزییات خبر
۲۲ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۰۳

پیام تبریک مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، به مناسبت فرا رسیدن هفته ترویج عفاف و حجاب

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، با صدور پیامی فرا رسیدن هفته ترویج عفاف و حجاب را تبریک گفت.
پیام تبریک مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، به مناسبت فرا رسیدن هفته ترویج عفاف و حجاب
همزمان با بیست و یکم تیر ماه،روز ملی عفاف و حجاب،"حجت الاسلام والمسلمین دکتر ناصر خدایاری" مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با صدور پیامی فرا رسیدن هفته ترویج عفاف و حجاب را تبریک و تهنیت گفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی در پیام حجت الاسلام خدایاری اینگونه آمده است:
"بسم الله الرحمن الرحیم"
حجاب اسلامی جزء ضروریات دین و از موکدات آیات وروایات معصومین می باشد و این فریضه الهی موجب حفظ عزت و کرامت زنان و تشخص و ارزشگذاری به مقام زن مومن و صیانت از حریم و شخصیت انسانی آنان می‌شود.حجاب،ارزشی است منطبق با طبیعت انسان و برای کمال و رشد شخصیت انسانی فرض شده است تا سلامت جامعه و نفس و نسل را محقق کند.
در شرایطی که بدخواهان نظام اسلامی و استکبار جهانی در شبیخون گسترده فرهنگی قصد دارند این عزت و افتخار زن مسلمان را هتک کنند و با شبهه و تمسخر در تلاشند این زینت بندگی را از آنان بگیرند، وظیفه اصلی به دوش خود بانوان و دختران ماست تا در حفظ این پوشش و پاکیزگی تلاش کنند.
حجاب و عفاف به عنوان دو مقوله با ارزش در جامعه بشری بویژه جوامع اسلامی مطرح می باشد و بطور کل حجاب و عفاف سپری است برای حفظ حریم امنیت و آرامش و اخلاق در بین انسان ها که این موضوع ارتقاء سطح فرهنگ در جامعه را نیز موجب می شود.
درترویج و گسترش باورپذیری حجاب و عفاف لازم است تا با اقدامات برنامه ریزی شده و بهره جستن از نماد و الگوهای شایسته که از مهمترین مصادیق آن ها،ایجاد تنوع در پوشش اسلامی برای بانوان ایران زمین است،در این راستا قدم برداشت.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید