نمایش جزییات خبر
۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۰۰:۲۸

بالندگی ادبیات کودک و نوجوان در استان ایلام

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام به مناسب ۱۸ تیر روز ادبیات کودک و نوجوان به کردپرس گفت: ادبیات کودک و نوجوان در استان ایلام در مسیر بالندگی قرار دارد.
بالندگی ادبیات کودک و نوجوان در استان ایلام

  به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام ،عمران خودآموز مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ضمن تبریک به مولفان و پدیدآورندگان آثار برای کودکان و نوجوانان گفت: در استان ایلام حرکت های خوب و رو به رشدی از سوی نویسندگان و شاعران و پدیدآورندگان آثار کودک و نوجوان شاهد هستیم و حرکت های تازه ای در این راستا در حال اجراست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تصریح کرد: این اداره کل به عنوان دستگاه متولی فرهنگی استان در حوزه ادبیات کودک و نوجوان در طول سال اقدامات زیادی را انجام داده که می توان به خریدهای حداکثری کتاب از مولفان و ناشران کودک و نوجوان در استان؛ برگزاری مراسم های رونمایی و نقد آثار ادبیات کودک و نوجوان با همکاری موسسات فرهنگی هنری، حمایت از مولفان و ناشران کودک و نوجوان در راستای تولید و انتشار کتاب؛ اهدای هزاران جلد کتاب کودک و نوجوان به ادارات، مدارس شهری و روستایی؛ کانون های فرهنگی و هنری مساجد، انجمن های ادبی و تخصصی، جام باشگاه های کتابخوانی در سراسر استان، خیرین و تلاشگران ترویج کتابخوانی حوزه کودک و نوجوان، اهدا کتاب کودک و نوجوان به مناطق محروم و حاشیه نشین، اهدا کتاب و محصولات فرهنگی به کودکان و نوجوانانی که به علت شیوع ویروس کرونا در خانه قرنطینه شده اند، اجرای تفاهم نامه های مشترک با ادارات و دستگاه های فرهنگی و اختصاص بندهایی به حوزه ادبیات کودک و نوجوان و... اشاره کرد.

خودآموز افزود: در جهت تقویت انگیزه و ایجاد فضای رقابتی و تقدیر از تلاش و اقدامات نویسندگان، ناشران و شاعران آثار کودک و نوجوان در هفته کتاب و کتابخوانی تقدیر ویژه به عمل می آید، ضمن آن که هر سال در برنامه ی هفته کتاب از مولفان کودک و نوجوان استان تقدیر شایسته به عمل آورده ایم.

او گفت: یکی از سیاست های این اداره کل در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در کودکان اختصاص بخش هایی از جوایز جشنواره های ادبی و فرهنگی به کتاب های مناسب کودک و نوجوان است. به عنوان مثال در شورای سیاستگذاری جشنواره شعر کُردی «منال» تصویب شد که به برگزیده ها علاوه بر جوایز نقدی، کتاب های نفیس کودک و نوجوان نیز اهدا شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ادامه داد: به نظرم روز ادبیات کودک و نوجوان، روز بزرگداشت از مقام و جایگاه مولفان آثار کودک و نوجوان است و می بایست تمام دستگاه های متولی امر تلاش ها و برنامه های مناسبی در این راستا بر اساس توان انجام دهند زیرا نویسندگان کودک و نوجوان نقش بسیار مهمی در کتابخوان کردن کودکان و نوجوانان دارند و بر افزایش میزان سرانه کتاب در جامعه تاثیر بسیار دارند.

خودآموز خاطرنشان کرد: ادبیات کودک و نوجوان در استان ایلام، نوپاست و در حال پویایی و حرکت است و منتظر آثار کمی و کیفی در این ادبیات در دو زبان فارسی و کُردی هستیم و  اداره کل استان از این جریان ارزش مند ادبی به خوبی حمایت می کند و تا ان شاالله شاهد رویش و پویش حداکثری ادبیات کودک و نوجوان در استان باشیم.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید