نمایش جزییات خبر
۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۵۶

نامگذاری روز ادبیات کودک و نوجوان نشان از تاثیرگذاری این حوزه در فرهنگ است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: نامگذاری روز ادبیات کودک و نوجوان نشان از تاثیرگذاری این حوزه در فرهنگ است.
نامگذاری روز ادبیات کودک و نوجوان نشان از تاثیرگذاری این حوزه در فرهنگ است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، فاطمه کرمپور در مصاحبه ای به مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوانان بیان کرد: بدون شک مطالعه کتاب یکی از راه های موفقیت هر بشر است که می تواند نقش مؤثری در بهبود زندگی افراد داشته باشد. این مهم به گونه ای است که داشتن هرچه بیشتر دانش و آگاهی، انسان را برای غلبه بر چالش‌ها آماده‌تر می کند.

وی افزود: ادبیات از ارکان فرهنگی هر جوامع است که نقش بسزایی در شکل گیری ملت ها و تمدن هاى جهان دارد و حتی مى توان از آن به عنوان پدید آورنده ی زیبایی های جهان نیز نام برد.

کرمپور عنوان کرد: ادبیات کودک و نوجوان زمینه رشد، پیشرفت و شخصیت را در درون این قشر تاثیرگذار جامعه فراهم می سازد و ذهن آن را برای پذیرفتن موضوعات و آشنایی با مسائل و مشکلات آماده می کند.

وی اظهار داشت: نامگذاری روز ادبیات کودک و نوجوان علاوه بر نشان از تاثیرگذاری این حوزه در فرهنگ جامعه، فرصتی مغتنم برای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در میان کودکان و نوجوانان است تا کودک با کتاب (یار مهربان) انس بگیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد مهدی آذریزدی چهره برجسته ی ادبیات کودک و نوجوان، این روز را به تمام اصحاب فرهنگ و هنر، نویسندگان و خانواده بزرگ حوزه ادبیات کودک و نوجوان تبریک عرض گفت و ابراز امیدواری کرد که با همکاری و هم افزایی و استفاده از ظرفیت های موجود، تلاشگران این عرصه در راستای شکوفایی و بالندگی کودکان و نوجوانان موفق و پیروز باشند.

لازم به توضیح است شورای فرهنگ عمومی در تقویم رسمی کشور 18 تیرماه روز درگذشت مهدی آذریزدی، نویسنده شهیر دیار یزد را به عنوان "روز ادبیات کودکان و نوجوانان" نامگذاری کرد. وی متولد سال 1300 در خرمشاه یزد بود، که‌ 18 تیرماه سال 88 در سن 88 سالگی در بیمارستان آتیه تهران درگذشت. آثاری از جمله "قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب"، "قصه‌های تازه از کتاب‌های کهن"، "گربه ناقلا"، "گربه‌ تنبل"، "مثنوی" (برای بچه‌ها)، "مجموعه‌ قصه‌ های ساده" و تصحیح "مثنوی" مولوی (برای بزرگسالان) از او به یادگار مانده است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید