نمایش جزییات خبر
۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۰۲

نفرات برتر جشنواره شعر «السجع فی زمن کورونا» معرفی شدند

آیین تقدیر از برگزیدگان جشنواره شعر عربی «السجع فی زمن کورونا» با حضور معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد.
نفرات برتر جشنواره شعر «السجع فی زمن کورونا» معرفی شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در این آیین گفت: جشنواره شعر کوتاه محلی عربی با موضوع کرونا به همت معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان حمیدیه به صورت مجازی برگزار شد.

مرتضی جمشیدی با اشاره به لزوم آگاه سازی مردم نسبت به رعایت اصول پیشیگیری از بیماری کرونا،خاطرنشان کرد: هنر و به ویژه شعر، مهمترین راهکار برای انتقال پیام به عامه مردم و تثبیت ارزش ها بوده است، از این رو هنرمندان و به ویژه شاعران متعهد، غالباً هنر خود را در راستای خدمت به انسان و انسانیت قرار داده و مشعل هدایت و رشد جوامع را در دست داشته اند.

وی افزود: در این برهه حساس نیز  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، نهادها و انجمن های وابسته، تمام ظرفیت های خود را برای روبه رو شدن با این پدیده شوم به کار گرفتند که امیدواریم بار دیگر انسان بر این بیماری غلبه کند و آرامش و استقرار به جوامع بشری بازگردد.

جمشیدی اضافه کرد: اکنون وقت آن شده که تمام اقشار جامعه و به ویژه جامعه فرهنگ و هنر، به شکل های گوناگون در کنار کادر پزشکی کشور بایستند و یارای آنها باشند، تا برای این عزیزان که در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارند، فضای معنوی و روحی مناسبی فراهم شود.

گفتنی است، در پایان از صادق ناصری از شهرستان کارون، سعید سواری از اهواز و ماجد زرگانی از شادگان که بعنوان نفرات برتر این جشنواره شناخته شدند،تجلیل شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید