نمایش جزییات خبر
۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۳۹

126 پایگاه آماده اجرای طرح اوقات فراغت در بوشهر

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر گفت: 126 پایگاه آماده اجرای طرح اوقات فراغت در استان بوشهر است.
126 پایگاه آماده اجرای طرح اوقات فراغت در بوشهر

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، علیرضا پولاد با اعلام این خبر افزود: 417 کانون فرهنگی هنری مساجد در استان فعال هستند که طرح اوقات فراغت در بیش از 30 درصد این مراکز اجرا می شود.

وی اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و اهمیت به سلامت، کلاس‌های اوقات فراغت بصورت غیرحضوری و از طریق فضای مجازی از امروز 18 تیرماه تا 5 شهریور ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

وی بیان داشت: کلاس ها با رویکرد شبکه سازی و جریان سازی با استفاده از ظرفیت های مردمی و فعالان فرهنگی، اجتماعی در زمینه فرهنگی، هنری، علمی و مذهبی برنامه ریزی شده است.

پولاد افزود: رشد و پرورش استعدادهای بالقوه اعضای کانون ها، تقویت بنیه ایمان، همدلی، کار و ایثار در محیط مسجد، خانواده و محله و استفاده از ظرفیت های خودجوش و داوطلبانه مردمی با محوریت کانون های مساجد از اهداف برگزاری طرح اوقات فراغت است.

وی با اشاره به اینکه 126 پایگاه در استان بوشهر آماده اجرای طرح ملی غنی سازی اوقات فراغت (تابستانه فهما) هستند، عنوان کرد: قرآن و عترت، احکام و اخلاق، ترویج کتابخوانی، مواسات، سلامت و تندرستی، سلامت های اجتماعی، ارزش مناسبت های ملی مذهبی، تولید و اشتغال و تکنولوژی و اطلاعات از موضوعات این طرح در قالب مسابقه، کارگاه، نشست، نمایشگاه و تولید اثر است.

پولاد تصریح کرد: توجه به اوقات فراغت نوجوانان و جوانان برای شناخت نیازها و رفع آنها، همچنین برنامه ریزی درست برای گذراندن اوقات فراغت آنها موجب بروز خلاقیت و نوآوری توام با تفکر سیال در فرزندان می شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهرخاطرنشان کرد: با در نظر گرفتن شرایط ویروس کرونا و هجمه‌های فرهنگی در جامعه، اجرای این طرح در راستای پرکردن اوقات فراغت امری ضروری و مهم است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید