نمایش جزییات خبر
۱۷ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰

پایگاه اطلاع رسانی فهمای گیلان رونمایی شد

پایگاه اطلاع رسانی فهمای گیلان با هدف انعکاس فعالیت‌های کانون‌‌های فرهنگی وهنری مساجد استان راه اندازی شد.
پایگاه اطلاع رسانی فهمای گیلان با هدف انعکاس فعالیت‌های کانون‌‌های فرهنگی وهنری مساجد استان راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان با بیان اینکه مساجد سنگر مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمن هستند، اطلاع رسانی فعالیت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در ابعاد مختلف را گامی جهت مقابله با این هجمه‌ها و ارتقا آگاهی و بصیرت مردم عنوان کرد و گفت: دشمن بااستفاده از فضای مجازی به‌دنبال استحاله فکری و روحی جوانان برای رسیدن به اهدافش است تا بتواند با ایجاد ناامیدی، نقشه‌هایش را عملی کند.

حجت‌الاسلام محمدعلی رضوانی‌نژاد با بیان اینکه دشمن با ایجاد شک و تردید در بین جوانان تلاش در گمراهی آنان دارد افزود: دشمن می‌خواهد مبانی اعتقادی و اصول، ارزش‌ها و بنیادهای فکری ملت ایران را تضعیف کند و متولیان فرهنگی و مذهبی موظف به رفع این شبهات با اطلاع‌رسانی از فعالیت‌های مذهبی و فرهنگی هستند.

وی با بیان اینکه دنیای امروز عصر اطلاعات است و باید از فضای مجازی برای اطلاع‌رسانی فعالیت‌های مسجدمحور بهره گرفته شود تصریح کرد: انعکاس فعالیت‌های مسجدی ضمن امیدآفرینی و نشاط‌افزایی در جامعه و تقویت باورهای دینی، سدی مقابل توطئه‌های دشمن است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گیلان، پایگاه اطلاع‌رسانی کانون‌های مساجد کشور «فهما» را موجب اطلاع رسانی فعالیت‌های خاص مسجدی در گستره وسیع دانست و بیان کرد: بچه‌های مسجد با بهره‌گیری از این پایگاه می‌توانند فعالیت‌های هنری و فرهنگی مسجدمحور خود را به اطلاع مردم و مسئولان برسانند تا حمایت‌های لازم از این فعالیت‌ها صورت گیرد.

حجت‌الاسلام رضوانی‌نژاد با بیان اینکه ۹۳۰ کانون فرهنگی و هنری در مساجد گیلان فعالیت دارند که برنامه‌های خود را با استفاده از این پایگاه، اطلاع‌رسانی می‌کنند اظهارداشت: با این سامانه ظرفیت عظیم کانون‌های مساجد به مدیران استانی و مردم شناسانده می‌شود.

وی با بیان اینکه گیلان جزء سه استان برتر رویداد ملی فهما است، خاطرنشان ساخت: این پایگاه به نشانی اینترنتی https://gilan.fahma.org بستر مناسبی جهت انعکاس فعالیت‌های کانون‌های مساجد گیلان است.

اتصال پرتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خبرگزاری شبستان به این پایگاه اطلاع‌رسانی، رصد دقیق داده‌ها و اخبار و اطلاعات تولید شده در بستر فضای مجازی توسط ربات هوشمند پایگاه اطلاع‌رسانی فهما، قابلیت نمایش و انتشار اخبار مرتبط با ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور و کانون‌های فرهنگی هنری فعال در سراسر کشور و بارگذاری پوسترهای تبلیغاتی و ارتباط صفحات استانی به دیگر سامانه‌های ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد از قابلیت‌های این پایگاه است.

اشتراک در
کلیدواژه ها: پایگاه اطلاع رسانی فهمای گیلان با هدف انعکاس فعالیت‌های کانون‌‌های فرهنگی وهنری مساجد استان راه اندازی شد.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید