نمایش جزییات خبر
۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۹

از نویسنده کتاب ( مرزبان فقاهت ) در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیّر تجلیل شد

در مراسمی با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیّر از حجه الاسلام شیخ مصطفی مرهونی نویسنده کتاب مرزبان فقاهت تجلیل شد.
از نویسنده کتاب ( مرزبان فقاهت ) در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیّر تجلیل شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، غلامرضا ناطقی پور  در این مراسم با اشاره به جایگاه کتاب و لزوم ترویج فرهنگ مطالعه در سطح جامعه، اظهار کرد: شهرستان دیّر از سابقه غنی در حوزه فرهنگی و هنری برخوردار است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیّر در ادامه به آمار نویسندگان شهرستان دیّر اشاره کرد و افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته و تهیه بانک اطلاعاتی نویسندگان و شاعران توانستیم در زمینه ادبیات به هدفی که مد نظر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بود دست پیدا کرده و شاعران و نویسندگان شهرستان را شناسایی کنیم .

 وی با بیان اینکه امیدواریم در سال‌های آتی نویسندگان بیشتری به جامعه فرهنگی شهرستان معرفی شوند، گفت: شهرستان دیّر  پتانسیل بسیار خوبی در حوزه فرهنگی دارد که باید این ظرفیت‌های بالقوه به بالفعل تبدیل شود.

در ادامه حجه الاسلام مرهونی در خصوص کتاب مرزبان فقاهت گفت : حضرت آیت‌الله میرزا احمد دشتی نجفی (گنخکی) از مجتهدان و شخصیتهای برجسته فقهی است که بخش عمده ‌ای از زندگی خود را در نجف ‌اشرف و قم سپری کرده و تالیفات ارزنده ‌ای نیز در این زمینه داشته است ، سخنان نفوذ پذیر ، سکوت پر معنی و نگاهای نافذ این شخصیت بزرگ من را بر این داشت که دست به انتشار این کتاب بزنم.

وی افزود : آیت الله میرزا احمد دشتی نجفی از مفاخر اسلام و عالم تشیع و بخصوص حوزه علمیه نجف اشرف بودند که از خرمن علم و معرفت و فقاهت علمای مبارز و عالی مقامی همچون سید ابوالحسن اصفهانی، میرزا آقای اصطهباناتی، شیخ ابوالحسن مشکینی، شیخ موسی نجفی خوانساری، شیخ کاظم شیرازی، حاج آقا ضیاءالدین اراکی بالاخص سید عبدالهادی شیرازی خوشه چینی کرده و پس از سال ها تلاش، سختکوشی و علم آموزی و بعد از گذراندن دروس خارج فقه و اصول در سن ۳۰ سالگی، اجتهاد مسلم ایشان توسط مرحوم مشکینی (صاحب حاشیه بر کفایه)، مرحوم آقا ضیاء عراقی، سید ابوالحسن اصفهانی و سید عبدالهادی شیرازی مورد تایید قرار گرفت.

حجه الاسلام مصطفی مرهونی با بیان اینکه از همان ابتدای ورودش  به حوزه علمیه قم در مدرسه ایشان مشغول تحصیل بوده اظهار کرد: از همان ابتدای ورودم به حوزه علمیه قم در مدرسه ایشان مشغول تحصیل شدم و ارتباطات تنگاتنگ با فرزندان ایشان و با خود ایشان، و تحت الشعاع شخصیت اخلاقی و معنوی ایشان قرار گرفتم لذا از همان ابتدا راجع به ایشان شروع کردم به نوشتن کتاب و در سال ۱۳۹۰ با برگزاری کنگره ایشان، این کتاب منتشر شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید