نمایش جزییات خبر
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان:
۱۶ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵

مردم تشنه محتوی سالم و ارزشی در فضای مجازی هستند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، مردم را تشنه محتوی سالم و ارزشی در فضای مجازی دانست و گفت: باید برای تولید محتوی مناسب و منطبق با فرهنگی ایرانی اسلامی در فضای مجازی فعالیت های گسترده ای صورت گیرد.
مردم تشنه محتوی سالم و ارزشی در فضای مجازی هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، فرشید فلاح در نشستی با مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان با اشاره به اجرای رویداد ملی و بین المللی "روح مقاومت" به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس توسطکانون های فرهنگی هنری در فضای مجازی تاکید کرد: در شرایط امروز جهان که تحت تاثیر کرونا قراردارد فعالیت در فضای مجازی با توجه به مخاطبان گسترده ای که دارند بسیار لازم و مقرون به صرفه است.

وی با بیان اینکه در تولید محتوی برای فضای مجازی عقب هستیم خاطرنشان کرد: مردم تشنه محتوای سالم و ارزشی هستند و در این خصوص، تلاش بیشتر برای تولید محتوی پرجاذبه و خلاقانه در فضای مجازی ضروری و لازم است.

فلاح، جوانان و نوجوانان را مخاطبان اصلی فضای مجازی معرفی کرد و گفت: جوانان و نوجوانان تاثیر پذیری بیشتری نسبت به سایر اقشار جامعه از فضای مجازی دارند و دشمنان انقلاب اسلامی نیز از طریق فضای مجازی جوانان و نوجوانان را هدف قرار داده است.

وی به فعالیت های دشمنان اسلام و انقلاب در فضای مجازی و القای ناامیدی، بزرگ نمایی مسایل و مشکلات جامعه و تلاش برای ناکارآمد جلوه دادن نظام اشاره کرد و متذکر شد: در این شرایط باید در داخل ضد این اهداف دشمنان عمل نماییم و با ارائه تولیدات ارزشی و مناسب و نیز امید آفرینی و نشاط افزایی برای جوانان و نوجوانان در فضای مجازی اقدام نماییم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با اشاره به رویداد ملی و بین المللی "روح مقاومت" که اجرای آن آغاز شده است گفت: اجرای دقیق این رویداد که تاکید بر وصایای شهدا و تلاش بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارد می توان تولیدات خوبی را برای فضای مجازی تولید و ارائه کرد.

رویداد ملی و بین المللی "روح مقاومت" با محوریت گرامیداشت یاد و خاطره شهداء و نیز ارائه روایت‌های مردمی از وصایای شهدای انقلاب اسلامی، شهدای جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم در چهار قالب و در فضای مجازی به صورت مسابقه اجرا می شود.

این رویداد مشتمل بر بخش‌های صوت، نماهنگ، فیلم موبایلی، عکس ‌نوشت و پادکست از وصیت‌نامه شهدا است که در پایان این مسابقه از 40 اثر ملی و 20 اثر بین المللی به عنوان آثار برگزیده تجلیل خواهد شد. 

زنده نگه داشتن یاد شهدا و خاطره شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ترویج و زنده نگه داشتن روح مقاومت و توسعه جبهه مقاومت، عمل به وصایای شهدا در زندگی امروز با دقت در گنجینه های معنوی وصایای شهدا را از اهداف این مسابقه است و قرآن و عترت در وصیت شهدا، امام و مرجعیت و علما در وصیت شهدا، دفاع از وطن، قدس و فلسطین مظهر مقاومت ، نقش و جایگاه مساجد در تربیت جامعه در وصیت شهدا از محورهای مورد نظر این مسابقه ملی و بین المللی به شمار می رود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید