نمایش جزییات خبر
به مناسبت " روز نکوداشت قلم "؛
۱۵ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۴۶

از شش عنوان کتاب نویسندگان لرستانی رونمایی شد

به مناسبت " روز نکوداشت قلم " و در مراسمی با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از شش عنوان کتاب نویسندگان لرستانی رونمایی شد.
از شش عنوان کتاب نویسندگان لرستانی رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، احمدحسین فتایی؛ مدیر کل، در این مراسم که ناشران و مولفین این کتابها نیز حضور داشتند، با اشاره به متضرر شدن مشاغل فرهنگی و هنری از شیوع ویروس کرونا، گفت: اینکه نویسندگان و ناشران لرستانی با وجود مشکلات عدیده اقتصادی و اجتماعی، رسالت خویش را فراموش نکرده و سنگر فرهنگ را خالی نگذشته اند بسیار ارزشمند بوده و جای تشکر دارد.

وی افزود: خداوند در قرآن کریم به قلم و هر آنچه می نویسند قسم یاد کرده که نشان از اهمیت و احترام ویژه قلم و قلم به دستان در دین اسلام است و نقش نویسندگان و فعالان عرصه قلم و کتاب در تحولات بزرگ تاریخ بشر همواره ماندگار و پررنگ است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در پایان خاطر نشان ساخت:در شرایط کنونی کشور و با توجه به محدودیت ها و مشکلات به وجود آمده پس از شیوع ویروس کرونا، جنبه حمایتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از فعالیت اصحاب فرهنگ و هنر باید پررنگ تر باشد و تلاش لازم در این راستا صورت پذیرفته است تا خسارات ناشی از این بیماری بسیار کمرنگ تر شود.

در بخش دیگری از این مراسم، معاون فرهنگی، مطبوعات و تبلیغات اداره کل نیز ضمن تبریک فرارسیدن " روز نکوداشت قلم " گفت: به شکل پیوسته به دنبال معرفی اصحاب فرهنگ و تولیدات فرهنگی استان در سطح استان هستیم تا ضمن ارتقاء جایگاه چاپ و نشر در استان، زمینه تقویت اقتصاد فرهنگ و هنر استان فراهم آید.

در این مراسم از کتابهای « زاگرس مرکزی در دوران پیش از تاریخ » نوشته مهدی حیدری و عباس مترجم و دستور زبان لری (گویش بالاگریوه) به نویسندگی فرامرز محمدی از انتشارات اردیبهشت جانان، « خانه های تاریخی خرم آباد(سبک معماری لری) » اثر محمد محمدی اصل، « حمزه سیدالشهدا در بستر تاریخ » نوشته محمد رضا قیاسیان از انتشارات شاپور خواست و « نامه پایداری » تالیف علی عبدی بسطامی و مجموعه شعر « این روزها که نیستی» اثر محمد تقی عزیزیان از انتشارات پراکنده رونمایی شد.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید