نمایش جزییات خبر
۱۵ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۴۸

اعلام آمادگی خوزستان برای ایجاد دبیرخانه دائمی جشنواره ذوالفقار

استاندار خوزستان گفت: استان خوزستان آمادگی خود را برای تشکیل دبیرخانه دائمی جشنواره ذوالفقار اعلام می کند تا ان شاءالله بتوانیم ذره ای از دینمان نسبت به مالک اشتر انقلاب و سردار دل ها را ایفا کنیم.
اعلام آمادگی خوزستان برای ایجاد دبیرخانه دائمی جشنواره ذوالفقار

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، غلامرضا شریعتی صبح امروز در آیین رونمایی از پوستر جشنواره ذوالفقار در استانداری خوزستان گفت: استان خوزستان آمادگی خود را برای تشکیل دبیرخانه دائمی این جشنواره اعلام می کند تا ان شاء الله بتوانیم ذره ای از دینمان نسبت به مالک اشتر انقلاب و سردار دل ها ایفا کنیم و این حرکت عظیم فرهنگی را در جهت شناساندن و گسترس فرهنگ دفاع مقدس و آنچه حاج قاسم طلایه دار آن بود، به کشور و جوامع اسلامی نمایان کنیم.

وی افزود: استان خوزستان هم در هشت سال دفاع مقدس شاهد فداکاری‌های حاج قاسم سلیمانی و هم در سیل خوزستان حضور ایشان و یارانشان همچون ابومهدی المهندس برای ما مغتنم بود و برکات زیادی برای استان داشت.

شریعتی با اشاره به تاثیرگذاری هنر در جامعه و ذهن مردم،تصریح کرد: هر شعار و پدیده ای که با هنر و ادبیات توام شود در ذهن و ضمیر انسان ها ماندگار می ماند و موجب تاثیرگذاری عمیق و ارتباط محصولات هنری با جامعه می شود.

استاندار خوزستان ادامه داد: با توجه به ظرفیت های موجود و منابع غنی پژوهشی انتظار می رود از دل این جشنواره شاهد رویش های خلاق و نوینی باشیم.

وی اظهار امیدواری کرد این حرکت فرهنگی ضمن برقراری رقابت سازنده، بستر پژوهش و مشارکت اجتماعی را بوجود آورد و حرکتی ماندگار در تقویم فرهنگی کشور شود.

شریعتی گفت: جامعه فرهنگی،هنری و رسانه ای وظیفه مهم و تاریخی در برابر تجلی و تبلور ارزش ها دارد و در کنار این جشنواره تشکیل دبیرخانه دائمی جهت مستندسازی، تحلیل محتوا و هم اندیشی مستمر ضرورت دارد.

محبوبیتی فراتر از مرزهای ایران

امام جمعه اهواز گفت: سردار سلیمانی در چند دهه گذشته آنچنان جانفشانی برای ایران و اسلام داشت که در میان مردم ایران به محبوبیتِ بسیاری رسید. در چند دهه گذشته چنین محبوبیتی در میان مردم کم‌نظیر بود.

حجت الاسلام موسوی فرد افزود: این محبوبیت حتی فراتر از مرزهای ایران هم رفت و بسیاری از عاشقان عدالت در دیگر کشورها هم به سردار سلیمانی عشق می‌ورزیدند.

وی ادامه داد: روحیه حاج قاسم همچون امام راحل بود و ویژگی ممتاز ایشان بود که هر جا می‌توانست نیاز نیازمندی را برطرف کند، آنجا حضور می‌یافت.

محمد جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان هم در سخنانی گفت: به نیابت از هنرمندان خوزستان اعلام آمادگی می‌کنیم که میزبان شایسته‌ای برای هنرمندان رشته‌های مختلف برای این رویداد معنوی با نام و یاد شهید سلیمانی باشیم.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید