نمایش جزییات خبر
۱۵ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۵۶

ارسال بیش از صد اثر به نخستین جایزه ادبی ایلام

یونس قیطانی معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، با اعلام این خبر اظهار کرد: وصول بیش از صد اثر مکتوب در حوزه های زبان شناسی، پژوهش های ادبی، شعر کودک و نوجوان و شعر بزرگسال؛ گنجینه ای ارزشمند برای مستند سازی، تثبیت و پاسداشت جایگاه نافذ، گسترده و ریشه دار فرهنگ و زبان کُردی است که به راستی اصلی ترین وظیفه و ماموریت این جایزه ادبی ارزشمند است.
ارسال بیش از صد اثر به نخستین جایزه ادبی ایلام


به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام ،وی بیان کرد: فراوانی تولید آثار به زبان کُردی ایلامی (جنوبی)، به اندازه ای اقناع کننده بود و به نوعی از لحاظ منطقی به حد نصابی رسیده است که شایسته ی برگزاری جایزده ادبی در بخش های مختلف باشد.

 

قیطانی تاکید کرد: آفرینش مجموعه های شعری و به ویژه اخیرا رمان های کُردی در کنار شعر کودک و ... پشتوانه ی مناسبی برای برگزاری این برنامه است که امیدواریم باعث تعالی فرهنگی و ایجاد اعتماد به نفس در جوانان نسبت به زبان مادری و هنجار های ارزشمند زبانی شود.

 

وی افزود: آثار وصولی در مرحله شروع فرایند داوری هستند و ترکیب داوران نیز، استانی و فرا استانی و از اساتید توانمند کشوری و به ویژه مناطق و استان های کُردنشین کشور است.

 

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، اظهار کرد: امیدواریم شرایط جامعه و شیوع ویروس کرونا به ما این اجازه را بدهد که نخستین دوره را به صورت حضوری برگزار کنیم.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید