نمایش جزییات خبر
۱۵ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۹

صالحی در مراسم رونمایی از سردیس شهید سلیمانی: شهید سلیمانی با شکوه زیست، با شکوه رفت و باشکوه خواهد ماند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم رونمایی از سردیس شهید سلیمانی، پوستر جشنواره‌های بین‌المللی ذوالفقار و ملی تئاتر سردار آسمانی گفت: شهید سلیمانی را می‌توان در یک جمله اینگونه تعریف کرد که او باشکوه زیست، باشکوه رفت و باشکوه ماند، شکوه و عزت همیشه همراه انسان‌هایی همچون شهید سلیمانی است، زندگی و مرگ این افراد همیشه باعزت همراه است، زیست شهید سلیمانی به گونه‌ای است که یک مراقبت پویا و همراه با عمل و حرکت را می‌توان در آن دید.
صالحی در مراسم رونمایی از سردیس شهید سلیمانی: شهید سلیمانی با شکوه زیست، با شکوه رفت و باشکوه خواهد ماند
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی امروز در مراسم ر‌ونمایی از پوستر جشنواره‌های بین‌المللی ذوالفقار(استان خوزستان) و ملی تئاتر سردار آسمانی(استان کرمان) و رونمایی از سردیس سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که در تالار رودکی برگزار شد ضمن تشکر از حضور خانواده سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و آیت الله موسوی جزایری اظهار داشت: وقتی امام راحل رحلت کردند یکی از رسانه‌ها آن زمان تیتر زد «باشکو آمد و باشکوه رفت» و امروز هم می‌توان از این تیتر اقتباس کرد و گفت «سرادر سلیمانی باشکوه زیست، باشکوه رفت و باشکوه خواهد ماند»، می‌توان گفت به این شکل زیست کردن رمز و راز زیادی دارد.
 
وی در ادامه با برشمردن ویژگی‌های انسان‌هایی همچون سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، خاطرنشان کرد: او‌لین ویژگی که انسان را به خدا می‌رساند تقوا است، در کنار تقوا؛ احسان ویژگی دیگری است که انسان‌های همچون شهید سلیمانی دارند، وقتی انسانی متقی و محسن شد معیت الهی او را فرا می‌گیرد و این معیت آثار زیادی برای انسان‌های متقی و محسن به همراه دارد.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: شکوه و عزت همیشه همراه انسان‌هایی همچون شهید سلیمانی است، زندگی و مرگ این افراد همیشه باعزت همراه است، به طور کلی زیست شهید سلیمانی به گونه‌ای است که یک مراقبت پویا و همراه با عمل و حرکت را می‌توان در آن دید.
 
صالحی یادآور شد: اخلاص خیلی سخت است زیرا یک مراقبت سخت درونی می‌خواهد، زیرا انسان نباید دچار هواهای نفسانی شود، هیچکس از شهید سلیمانی در طول چهل سال گذشته منیت ندیده است، کسانی که در این وادی بودند می‌دانند با چنین جایگاهی نداشتن ادعا در هیچ چیز چه مسیر سختی است.
 
وی افزود: مراعات حدود شرعی و اخلاقی در شهید سلیمانی متبلور بود، رهبر معظم انقلاب نیز در مورد ایشان به همین ویژگی تاکید داشتند و فرمودند «شهید سلیمانی یک جنگاور مسلط نظامی و هم یک فرد با مراعات حدود شرعی بود»، اینکه در سخت‌ترین شرایط انسان حدود انسانی، اخلاقی و شرعی را فراموش نکند کار بسیار دشواری است. مهار نفس و رعایت حدود انسانی و شرعی در لحظات سخت کار آسانی نیست.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: شهید سلیمانی چهل سال بی‌وقفه در خط جهاد بود، در جبهه دفاع مقدس و همچنین مقابله با تروریسم خط نبرد و مبارزه را رها نکرد.
 
صالحی با برشمردن ویژگی‌های دیگر سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: ایشان همیشه مردمی بود و مردمی زیست، به همین خاطر مردم به ایشان ادای دین دارند، او پناهگاه مردم بود و با مردم ارتباط نزدیکی داشت زیرا مردم بدون حجابی می‌توانستند به ایشان دسترسی پیدا کرده و مشکلات خود را مطرح کنند. 
 
وی ادامه داد: شهید سلیمانی به عنوان خاطره‌ای در ذهن‌ها خواهد ماند، امسال چهلمین سالگرد دفاع مقدس است، این شهید با دفاع مقدس جان گرفت و بوی او در میان همگان پیچید، امسال او‌لین سالگرد دفاع مقدس بدون حضور این شهید والامقام است اما حیات ایشان در بین همه جاری و ساری است.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به سهم خود در چهلمین سالگرد دفاع مقدس ارتباط و نقش شهید سلیمانی در دوران دفاع مقدس را پاس خو‌اهد داشت و مکتب شهیدان و همچنین مکتب سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را معرفی خواهد کرد.
 
صالحی بیان کرد: امسال همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس همه استان‌ها به ویژه استان خوزستان و کرمان به عنوان دو بال این حرکت خواهند بود، خوزستان به اعتبار روزهای سخت جنگ و خون‌هایی که در این خاک ریخته شد تا خاک وطن حفظ شود و کرمان نیز به عنوان زادگاه این شهید دو استان اصلی در اجرای برنامه‌ها خواهند بود.
 
وی در پایان از تمام اهالی فرهنگ، هنر و رسانه که می‌توانند در ترویج مرام سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اقدامی کنند قدردانی کرد.

 

در پایان این مراسم، سردیس برنزی سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی که توسط صبرعلی لوایی هنرمند مجسمه‌ساز ساخته شده است با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، خانواده شهید سلیمانی و مجتبی حسینی معاون امور هنری رونمایی شد.

 

رونمایی از پوستر جشنواره های بین المللی ذولفقار و ملی تئاتر سردار آسمانی 19

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید