نمایش جزییات خبر
به لحاظ تعداد رسانه؛
۱۵ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۳۵

گیلان جزو پنج استان برتر کشور در حوزه رسانه است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان بیان کرد: این استان با رشد ۲۷ درصدی تعداد نشریات در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۲ جزو پنج استان برتر کشور به لحاظ تعداد رسانه در کشور است.
گیلان جزو پنج استان برتر کشور به لحاظ تعداد رسانه است

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی افزود: گیلان با داشتن بیش از ۱۱۰ سال سابقه در حوزه مطبوعات از استان‌های پیشرو در این حوزه شناخته می‌شود به‌طوری که هم اکنون ۱۹۷ نشریه در استان فعال است در حالی که در سال ۹۲ این تعداد رسانه شامل ۱۵۵ نشریه فعال بوده است.

وی اضافه کرد: طی سال گذشته مجوز ۱۹ نشریه جدید در استان صادر شده است و ۲۴ نشریه به‌دلیل فقدان انتشار لغو مجوز شدند.

فاضلی در ادامه با اشاره به رشد روز افزون فناوری‌های برخط در سال‌های اخیر و در پی آن پیشی گرفتن خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری از رسانه‌های چاپی، گفت: در سال ۹۲ فقط پنج پایگاه خبری دارای مجوز در گیلان فعالیت داشت و طی شش سال اخیر این تعداد به ۱۸۰ پایگاه خبری رسید که شاهد رشدی بی‌سابقه در این حوزه هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، برگزاری مراسم پاسداشت روز خبرنگار و تجلیل از خبرنگاران فعال را از برنامه‌های شاخص هر ساله این اداره‌کل عنوان کرد و گفت: همچنین برگزاری جشنواره‌های مطبوعاتی از برنامه‌هایی است که معاونت امور فرهنگی و رسانه این اداره‌کل به آن توجه ویژه‌ای داشته و شاخص‌ترین آن‌ها برگزاری هشت دوره جشنواره سراسری جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌ها، جشنواره ملی مطبوعات خبرگزاری و پایگاه‌های خبری منطقه آزاد انزلی، جشنواره استانی آسیب‌های اجتماعی در رسانه‌ها، نخستین جشنواره استانی عکس خبری، جشنواره استانی رسانه و مدیریت شهری و جشنواره استانی تیتر انقلاب در سال‌های اخیر بوده است.

وی افزود: طی این سال‌ها، برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های خبرنگاری با همکاری خانه مطبوعات استان از فعالیت‌های مداوم این اداره‌کل در راستای ارتقای سطح کیفی رسانه‌ها بوده است.

در زمان حاضر 10 روزنامه، 54 هفته‌نامه، 18 دوهفته‌نامه، 47 ماهنامه، 5 دوماهنامه، 42 فصلنامه، 19 دوفصلنامه و 2 سالنامه در استان گیلان فعال هستند.

اشتراک در
کلیدواژه ها: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان بیان کرد: این استان با رشد ۲۷ درصدی تعداد نشریات در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۲ جزو پنج استان برتر کشور به لحاظ تعداد رسانه در کشور است.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید