نمایش جزییات خبر
۱۵ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۰۲

ثبت نام شاغلان و بنگاه های فاقد بیمه در سامانه کارا

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: صاحبان کسب و کار‌های فاقد کد بیمه و کد کارگاهی متقاضی دریافت تسهیلات از دولت می‌توانند از هفته آینده در سامانه کارا ثبت نام کنند.
ثبت نام شاغلان و بنگاه های فاقد بیمه در سامانه کارا

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، حسین اسحاقی با اشاره به تعطیلی بسیاری از کسب و کارها در پی شیوع ویروس کرونا به ویژه در حوزه فرهنگی و هنری، اظهارداشت: تعطیلی فعالیت‌ها سبب آسیب به بخش‌های مختلف در کشور شده است.

وی با بیان اینکه دولت برنامه‌هایی برای حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده پیش بینی کرده است، افزود: پرداخت تسهیلات یکی از برنامه‌های حمایتی دولت است که در همین راستای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شرایط را برای ثبت نام از کسب و کارهای به شدت آسیب دیده در حوزه فرهنگ و هنر برای دریافت این تسهیلات در سامانه کارا فراهم کرده است.

اسحاقی عنوان کرد: با توجه به مصوبه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا صاحبان و شاغلان کسب و کارهای که کد بیمه و کد کارگاهی ندارند از سوی دولت حمایت می شوند.

وی اظهارداشت: از صبح روز پنج شنبه 12 تیرماه ارسال پیامک اطلاع رسانی و دعوت از متقاضیان مشمول دریافت تسهیلات از سوی وزارت تعارن، کار و رفاه اجتماعی آغاز شده است.

اسحاقی گفت: متقاضیان مشمول می‌توانند از روز دوشنبه (۱۶ تیرماه) با مراجعه به سامانه کارا-تسهیلات کرونا به نشانی kara.mcls.gov.ir  نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند

.

 
 
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید