نمایش جزییات خبر
با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان؛
۱۵ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۴۶

زمینه های همکاریهای فرهنگی هنری استان سمنان با بنیاد بین المللی امام رضا (ع) در مشهد مقدس بررسی شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از موافقت بنیاد بین المللی امام رضا (ع) برای اجرای برنامه های فرهنگی هنری با موضوع امام رئوف در این استان خبر داد.
زمینه های همکاریهای فرهنگی هنری استان سمنان با بنیاد بین المللی امام رضا (ع) در مشهد مقدس بررسی شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، فرشید فلاح روز یکشنبه اظهار داشت: موضوعات و برنامه های قابل اجرا توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان در نشستی با حضور مسوولان بنیاد بین المللی امام رضا (ع) در مشهد مقدس بررسی و زمینه های هماهنگی و همکاری در برگزاری جشنواره و فعالیت های بنیاد مذکور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی افزود: پیشنهاد استان سمنان برای برگزاری جشنواره با حضور فیاضی و ثابت نیا از بنیاد بین المللی امام رضا (ع) بررسی و مقرر شد در نشستی با حضور سیدجلال فیاضی و نیز مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان این امر نهایی و نتیجه برای انجام مراحل بعدی و عقد تفاهم نامه اعلام شود.

فلاح گفت: در این نشست پوستر جشنواره امسال با موضوع "امام رئوف" ارائه و مقرر شد امکان تولید سفال یا کاشی در ابعاد حدود 20 در 30 سانتی متری از پوستر برای تولید قاب را بررسی و گزارش آن ارائه شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان ادامه داد: بررسی امکان تولید و نصب تابلو یا المان نفیس، فاخر و ماندگار در یکی از شهرهای مسیر تردد زائران به مشهد مقدس با همکاری و آمادگی بنیاد بین المللی امام رضا (ع) بررسی و زمینه مشارکت در این خصوص فراهم شود.

وی، بررسی امکان تولید کلیپ های شعر از شاعران استان سمنان و نیز امکان تولید سرود فاخر توسط گروههای فعال در استان سمنان را از دیگر موضوعات این نشست بیان کرد و اظهار داشت: با توجه به تمرکز بنیاد بین المللی امام رضا (ع) برای تولیدات فضای مجازی، آمادگی استان سمنان برای همکاری در این زمینه اعلام شد با با استقبال بنیاد مذکور این فعالیت ها اجرایی شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از حمایت بنیاد بین المللی امام رضا (ع) برای حمایت از تحقیقات و پایان نامه های مرتبط با امام رضا (ع) و اهل بیت (ع) و اعلام آن به حوزه های علمیه و دانشگاهها خبر داد و گفت: بنیاد بین المللی امام رضا (ع) آمادگی دارد طرح تولید اثر فاخر برای امام رضا (ع) و مشارکت در تولید و خرید آن را مورد حمایت قرار دهد.

فلاح همچنین از اعلام آمادگی این استان برای مشارکت در برگزاری کارگاه تولید آثار گرافیک خبر داد و گفت: در صورت موافقت بنیاد این کارگاه در این استان برگزار خواهد شد.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان برای ترویج فرهنگ نورانی رضوی تاکنون فعالیت های گسترده ای در خصوص برگزاری جشنواره داستان نویسی رضوی با سابقه 14 دوره و ارائه هزاران اثر داستانی و نیز جشنواره سفره نامه و خاطزه نویسی رضوی را در این استان داشته است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید