نمایش جزییات خبر
۱۲ تیر ۱۳۹۹ ۲۰:۳۹

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: ظرفیت های گردشگری و فرهنگی برای رهایی از وابستگی به فروش نفت باید شناسایی و معرفی شود

مشاور وزیر و مدیر کل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مدیریت گردشگری فرهنگی کشور موجب شناخته شدن فرهنگ بیشتر مناطق به گردشگران خواهد شد گفت: با شناسایی و مدیریت صحیح ظرفیت‌های کشور ؛ نیازی به فروش نفت نخواهیم داشت.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: ظرفیت های گردشگری و فرهنگی برای رهایی از وابستگی به فروش نفت باید شناسایی و معرفی شود

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی احمدی امروز در نشست کارگروه گردشگری شهرستان میامی اظهار داشت: در صورت بی‌توجهی به داشته‌های فرهنگی و هنری و نیز آثار غنی در بخش‌های مختلف و نیز ناشناخته ماندن این ظرفیت‌ها، همچنان نیازمند فروش نفت خواهیم بود.

وی بر لزوم شناسایی ظرفیت‌های بالقوه گردشگری هر منطقه برای رشد و توسعه اقتصادی تاکید و ابراز داشت: برای کشف قابلیت‌های شناسایی نشده ظرفیت‌های گردشگری در حوزه تاریخی و طبیعی باید شرایطی مهیا شود تا این قابلیت‌ها اجرایی شوند.

احمدی، کاروانسراها را از قابلیت‌های مطلوب برای جذب گردشگران دانست و گفت: با توسعه و مدیریت منطقه‌ای باید از تخریب این اماکن تاریخی به صورت جدی اقدام شود.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حفاظت از آثار ارزشمند تاریخی را نیز ضرورت خواند و متذکر شد: برای جذب گردشگران خارجی و داخلی شرایط مناسبی فراهم شود تا آنان به مبلغ معرفی مناطق گردشگری تبدیل شوند.

احمدی به آثار باستانی و طبیعی شهرستان میامی اشاره  و خاطرنشان کرد: محققانی باید قابلیتهای پنهان گردشگری منطقه را شناسایی کنند.

وی با بیان اینکه برخی مردم هنوز شناخت کاملی از آثار تاریخی منطقه خود ندارند تاکید کرد: بسیاری از مردم شهرستان میامی هنوز آگاهی کاملی از آثار تاریخی و میراث گذشتگان خود نداشته و در شهر فقط رفت و آمد می‌کنند و به این آثار تاریخی بی‌توجه هستند.

احمدی با تاکید بر وجود بزرگانی در این شهرستان که سبک زندگی آنها با عقلانیت و اخلاق همراه بوده است افزود: این بزرگان باید الگوی نسل جدید جامعه قرار گیرند.

مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، لازمه اجتماعی بودن را الگوپذیری و پیوند با گذشتگان دانست و تاکید کرد: نسل جدید باید با هویت گذشتگان خود آشنا شوند و الگوها را از بزرگان خود انتخاب کنند.

 نشست کارگروه گردشگری شهرستان میامی با حضور فرشید فلاح مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان و مسوولان این شهرستان در فرمانداری میامی برگزار شد. 

شهرستان میامی در مسیر تهران - مشهد و در 55 کیلومتری شاهرود واقع است و ۵۸ اثر ثبت شده را در فهرست میراث باستانی کشور به خود اختصاص داده است.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید