نمایش جزییات خبر
نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی:
۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۳۱

متولیان فرهنگی پای کار بیایند

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی گفت: باید کارهای موثرتری در زمینه فرهنگی در حد مردم این دو شهرستان انجام شود که این نیازمند عزم جدی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و سایر متولیان فرهنگی است.
متولیان فرهنگی پای کار بیایند

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،عبدالله ایزدپناه در دیدار با محمد جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در محل این اداره کل گفت: شهرستان های ایذه و باغملک از شهرستان های ارزشمند استان به شمار می آیند و علیرغم محرومیت هایی که در بخش های مختلف دارند،دارای مردمی صادق و دیندار هستند، از این رو می طلبد به این مردم توجه بیشتری شود.

وی افزود: باید کارهای موثرتری در زمینه فرهنگی در حد مردم این دو شهرستان انجام شود که این نیازمند عزم جدی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و سایر متولیان فرهنگی است.

ایزدپناه یکی از مشکلات فرهنگی در این دو شهرستان را نبود متولی فرهنگی خاصی دانست و ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، حوزه های علمیه همه می توانند در انجام کارهای فرهنگی در این شهرستان ها ورود پیدا کنند و فعالیت های فرهنگی متفاوتی را برای مردم این منطقه برنامه ریزی کنند.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار ما این است که در زمینه تئاتر،شعرخوانی و موسیقی محلی،جشنواره های فرهنگی هنری بیشتر و بهتری در این شهرستان ها برگزار شود و فرهنگ بومی و محلی مردم این منطقه تقویت شود چرا که نباید بخشی از فرهنگ بومی و آداب و رسوم مردم به فراموشی سپرده شود.

وی با بیان اینکه برای انجام کارهای فرهنگی ما نیاز به ابزار داریم،افزود: تقویت حوزه های علمیه، آموزش و پرورش،سازمان تبلیغات و مساجد در دستور کار ما است و در این راه با پیگیری اعتبارات مالی و ابزار لازم، این امر محقق می گردد.

راه اندازی روزنامه در شهرستان های ایذه و باغملک تاثیرگذار است

ایزدپناه راه اندازی روزنامه و ماهنامه در شهرستان های ایذه و باغملک را ضروری دانست و گفت: اگر این مهم محقق گردد، در فرهنگ مردم تاثیر بسزایی دارد.

وی افزود: اساس و زیرنبای همه کارها و حتی مشکلات اقتصادی فرهنگ است. و آسیب های اجتماعی جامعه ما ریشه در فرهنگ دارد و اگر ما بخواهیم از بن بست ها بیرون بیاییم باید بر کارهای فرهنگی جدیت به خرج دهیم.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای عبور از همه مشکلات باید فرهنگ سازی شود و اگر ما بتوانیم کار فرهنگی در جامعه بکنیم، آمار تمامی آسیب های اجتماعی پایین می آید.

ایزدپناه تصریح کرد: انتظار ما از مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،تقویت ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر دستگاه های فرهنگی در این دو شهرستان است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید