نمایش جزییات خبر
۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۱۵

5 میلیارد ریال اعتبار فرهنگی به کانون های فرهنگی هنری مساجد گناوه اختصاص یافت

در نشست مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر با فرماندار شهرستان گناوه،5 میلیارد ریال اعتبار فرهنگی به کانون های این شهرستان اختصاص یافت.
5  میلیارد ریال اعتبار فرهنگی به کانون های فرهنگی هنری مساجد گناوه اختصاص یافت

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، علیرضا پولاد در این نشست گفت: کانون­ های فرهنگی هنری مساجد نقش مهم و زیربنایی در تقویت فرهنگ عمومی جامعه دارند و به عنوان پایه­ های اساسی رشد و بالندگی فرهنگ و هنر قلمداد می­ شوند .

وی بیان کرد: فعالیت های انجام شده در کانون­ های مساجد می ­تواند نوید بخش آینده­ای روشن برای رشد و ارتقاء معرفت دینی به ویژه بین جوانان و نوجوانان مساجد باشد.

پولاد به رویداد ملی فهما مرجع اصلی کانون های فرهنگی هنری مساجد اشاره کرد و افزود: به اشتراک گذاشتن فعالیت­ ها و برنامه­ های کانون­ ها در این سامانه باعث رشد و انسجام بخشی و هم ­افزایی می شود.

وی اظهار داشت: رویداد ملی فهما زمینه رقابت سازنده و سالمی بین کانون­ های فرهنگی هنری مساجد را فراهم می­ کند که در این میان کانون های مساجد شهرستان گناوه تا به امروز نقش پررنگ و حضوری فعال در این راستا داشته­ اند.

پولاد عنوان کرد: یکی از مزیت های خوب سایت بچه­ های مساجد (فهما) مشاهده فعالیت­ ها و برنامه های کانون­ ها بصورت آنلاین است.

وی ادامه داد: در نشست با مسئولان ستاد هماهنگی کانون­ های کشور بیش از سیصد میلیون ریال از اعتبارات ملی به کانون­ های مساجد شهرستان گناوه تخصیص یافته است.

فرماندار شهرستان گناوه نیز گفت: توجه و رسیدگی به کانون­ های فرهنگی هنری مساجد یک امر ضروری است زیرا کانون­ ها دارای ظرفیت های بسیار زیادی در خصوص فعالیت­های فرهنگی و هنری شهرستان دارند.

غلامرضا مهرجو افزود: کانون ­های فرهنگی هنری مساجد بازوان پرتوان و بی ادعای مجموعه­ های فرهنگی هستند که باید نسبت به قبل نگاه بیشتری به این مراکز داشت.  

وی اظهار داشت: حضور جوانان فعال مسجدی در کانون­ ها باعث رشد و توسعه فرهنگ عمومی در جامعه خواهد بود.

مهرجو خاطر نشان کرد: در شورای برنامه ریزی شهرستان گناوه پنج میلیارد ریال از اعتبارات فرهنگی سال 99 به کانون­ های فرهنگی هنری مساجد شهرستان تخصیص یافته است که می­ تواند رشد چشمگیری در توسعه فعالیت کانون­ ها داشته باشد.

گفتنی است 23 کانون فرهنگی هنری مساجد در برگزاری کلاس های اوقات فراغت، کلاس های قرآن و نهج البلاغه و نقاشی، طراحی، کلاس های ورزشی، برنامه های مناسبتی، جشن ها و  اعیاد و شهادت ها در شهرستان گناوه فعالیت می کنند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید