نمایش جزییات خبر
احسانی:
۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۳۴

علما، نخبگان و مشاهیر سرمایه‌های جامعه هستند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان به همراه امام جمعه، فرماندار، شهردار و رییس شورای شهر بهار با غلامرضا بهاری، شاعر پیشکسوت این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
علما، نخبگان و مشاهیر سرمایه‌های جامعه هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، احمدرضا احسانی در این دیدار اظهار کرد: علما، نخبگان و مشاهیر سرمایه هر جامعه هستند که سال های زیادی از عمر خود را در مسیر روشنگری و آگاهی بخشی سپری کرده‌اند.

وی با بیان اینکه گرامیداشت مقام این بزرگان، پاسداشت حوزه فرهنگ و هنر است، خاطرنشان کرد: استاد بهاری سال ها در زمینه فرهنگ و هنر تلاش کرده و آثار ارزشمندی به ثبت رسانده است.

احسانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تأکید بر اینکه شهرستان بهار در زمینه فرهنگ و هنر شاخص‌های قابل توجهی دارد؛ گفت: در این حوزه به تعامل و هم افزایی ویژه‌ای نیاز داریم؛ تجربه نشان داده در مناطقی که هم افزایی و همپوشانی بوده، اتفاقات خوب فرهنگی رقم خورده است.

امام جمعه شهرستان بهار هم در دیدار با این شاعر پیشکسوت گفت: اهمیت و سختی شعر در فلسفه و علوم به اندازه ای است که وقتی علوم را مورد سنجش قرار دادند، فلسفه از لحاظ سختی در رتبه دوم و سرودن شعر در رتبه اول قرار گرفته است.

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی ارزنده افزود: شهرهای مختلف این سرزمین زادگاه عارفان و شاعران بوده و یا عالم پرور هستند؛ اما استان همدان دارای هر سه ویژگی است.

وی افزود: خداوند به این استاد گرانقدر عنایت کرده تا قدم در این مسیر بگذارد. با استناد به روایات اگر کسی در شأن جایگاه اهل بیت عصمت و طهارت (ع) شعر بسراید یک صله (پاداش) طلبکار است. بسیاری از صله ها را ما درک نمی کنیم و در حقیقت جایگاه این صله ها برای این دنیا نیست.

در پایان این دیدار از سال‌ها تلاش استاد غلامرضا بهاری در حوزه فرهنگ و ادب تجلیل شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید