نمایش جزییات خبر
بزرگداشت دهه کرامت/67
۹ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۳۰

دهه کرامت فرصتی برای بهره مندی از فیوضات ویژه اهل بیت(ع) است

محسن زاده دهه کرامت را فرصتی عالی برای بهره مندی از فیوضات اهل بیت بخصوص حضرت ثامن الحجج علیه السلام دانست.
دهه کرامت فرصتی برای بهره مندی از فیوضات ویژه اهل بیت(ع) است

به گزارش کمیته ارتباطات و فضای مجازی دهه کرامت: هفتمین وبینار تخصصی دهه کرامت با حضور «احمد علی محسن زاده» رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در افریقای جنوبی برگزار شد.

 

احمدزاده در این وبینار ضمن تبریک ایام دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه(س)، حضرت شاهچراغ(ع) و همچنین میلاد پر برکت ثامن الحجج امام رضا(ع) اظهار کرد: این روزها مردم جهان از جمله مردم ایران و افریقای جنوبی درگیر ویروس کرونا هستند که متاسفانه مشکل بسیار مهمی است و زندگی همگان را تحت تاثیر قرار داده است. به حق این روزهای گرامی آرزو می کنیم که این بیماری هرچه زودتر از میان مردم رخت بر بندد و  برای همه بیماران شفای عاجل از خداوند طلب می کنیم.وی افزود: همزمان با دهه کرامت جا دارد از فیوضات این ایام بهره‌مند شویم. لذا حدیثی از جلد دوم کتاب کافی به نقل از حضرت امام رضا علیه السلام نقل می کنم که فرمودند:  «هرکس اندوه مومنی را بزداید خداوند در روز قیامت غم از دلش می زداید. »


رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آفریقای جنوبی تصریح کرد: این روزها ما باید بیش از هر زمان دیگری به این حدیث عمل کنیم. ملت ایران همیشه ثابت کرده که در برهه‌های مختلف در کنار هم می مانند و جالب است که انعکاس این (با هم بودن) مردم ایران حتی در خارج از کشور بیشتر به چشم می آید و برای مردمان دیگر کشورها این مسئله بسیار جالب توجه است. از جمله حماسه‌ای که در پیروی از توصیه‌های مقام معظم رهبری برای کمک به یکدیگر و پشت سر گذاشتن دوران اولیه بحران سخت کرونا آفریده شد که امیدواریم در ادامه راه هم همچنان در کنار هم بمانیم.


محسن زاده افزود: آفریقای جنوبی هم امروز درگیر این بحران است و تاکنون تعداد مبتلایان به کرونا از یکصد و بیست هزار نفر عبور کرده و همچنان پیش می رود. آرزو می کنیم که مردمان افریقای جنوبی هم سلامت خود را بازیابند و از این بحران عبور کنند.


وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در این کشور هم برادران و خواهران اهل تسنن و هم شیعیان، انسی دیرینه با امام رضا علیه السلام دارند هر چند که همه ائمه نور واحد هستند و ما همه آنها را گرامی می داریم اما حضرت امام رضا علیه السلام به دلیل واقع شدن مضجع شریفشان در ایران، نام ایشان با نام ایران گره خورده است.


محسن زاده ادامه داد: اینجا مردم چنان با ذوق شوق از امام رضا علیه السلام و حرم ایشان تعریف می‌کنند که پیشنهاد می کنم همچنان که در داخل ایران تشکل‌های تشکیل شده کهزمینه زیارت امام رضا علیه السلام را برای زیارت نرفته ها فراهم میکنند این کار برای دوستداران اهل بیت در خارج از کشور نیز (حداقل به صورت نخبگانی) انجام شود. چرا که این موضوع در ارائه آموزه‌های رضوی بسیار موثر است و امروز جهان به شدت نیازمند این آموزه هاست.


رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در افریقای جنوبی ادامه داد: در اینجا اهل سنت بارها از تشرف خود به زیارت حرم رضوی و خاطرات شان از زیارت را برای من بازگو کرده اند.


وی تاکید کرد: حضرت امام رضا علیه السلام چه آن زمان که در مدینه بودند و چه در هجرت اجباری به طوس، هرگز دست از جهاد علمی و عملی خود بر نداشتند و حدیث  «سلسله الذهب» شاهدی بر این جهاد علمی است. امیدوارم ما نیز بتوانیم زینت ائمه و در همه عرصه ها به عنوان یک شیعه مبلغ آموزه‌های آنها باشیم.

روابط عمومی ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید