نمایش جزییات خبر
۹ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۴۲

تمدید تعطیلی اماکن فرهنگی، هنری و سینمایی هرمزگان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان: پیشنهاد تمدید تعطیلی اماکن فرهنگی، هنری، سینمایی استان شامل سالن های سینما، تئاتر، موسیقی، نگارخانه‌ها و... داده شده است.
تمدید تعطیلی اماکن فرهنگی، هنری و سینمایی هرمزگان

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، رضا کمالی زرکانی در گفتگو با خبرنگاران گفت: بر اساس اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مبنی بر بازگشایی اماکن فرهنگی؛ استان هرمزگان نیز در حال مهیا سازی و ایجاد زیرساخت های لازم برای بازگشایی بر اساس پروتکل های بهداشتی است.
وی افزود: اما با توجه به شیوع بیماری کرونا و اعلام رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مبنی بر پیک این بیماری طی دو هفته آینده و لزوم ماندن مردم در  خانه، پیشنهاد تمدید تعطیلی اماکن فرهنگی به دستگاه های بالا دستی داده شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان عنوان کرد:از سوی دیگر نقش فرهنگ و هنر در تقویت روحیه جمعی و سلامت روانی جامعه و بالا بردن انگیزه زندگی بسیار موثر است و نباید در چنین شرایطی از آن مغفول ماندو در کنار این بیماری کم اهمیت جلوه داد.
کمالی زرکانی در ادامه اظهار داشت:از همان ابتدای شیوع بیماری کرونا بخش فرهنگ و هنر مبادرت به ساخت بیش از صدها کلیپ آموزشی و ده ها برنامه و جشنواره در فضای مجازی نمود که در کشور بعنوان الگو و شاخص مطرح و مورد تمجید و استفاده قرار گرفت.
وی بیان کرد:علیرغم ارائه پیشنهاد تعطیلی اماکن فرهنگی، هنری و سینمایی استان، مشغول آماده سازی این فضاها هستیم و مردم مطمئن باشند در صورت بازگشایی،  مشکلی از لحاظ بهداشتی وجود نخواهد داشت و با رعایت صددرصدی پروتکل های بهداشتی این اماکن بازگشایی خواهد شد و در این خصوص یک تیم نظارتی تشکیل شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در پایان از همراهی و همکاری ستاد استانی مبارزه با بیماری کرونا و به ویژه فریدون همتی استاندار هرمزگان و توجه ویژه ایشان به حوزه فرهنگ و هنر تقدیر و تشکر کرد و افزود:نظرات عموم مردم و صلاح جامعه در این شرایط خاص در تصمیم گیری های بخش فرهنگ و هنر استان در نظر گرفته می‌شود و مردم مطمئن باشند مراکز فرهنگی هنری و به ویژه جامعه رسانه ای و هنرمندان در کنار آنها خواهند بود

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید