نمایش جزییات خبر
امام جمعه لاهیجان:
۷ تیر ۱۳۹۹ ۱۵:۰۶

دغدغه فکری من امور مربوط به جوانان است

حجت الاسلام والمسلیمن سلیمانی در نشست جشنواره جوان موفق لاهیجی گفت: از زمان تصدی امامت جمعه لاهیجان دغدغه فکری من امور مربوط به جوانان است.
امام جمعه لاهیجان: دغدغه فکری من امور مربوط به جوانان است

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ  و ارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان، دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان لاهیجان در سال 99 با موضوع طرح پیشنهادی  برگزاری جشنواره جوان موفق لاهیجی "شهید ابوالحسن کریمی"  به ریاست حجت الاسلام و المسلمین جواد سلیمانی امام جمعه شهرستان ،  اسماعیل میرغضنفری فرماندار و سایر اعضا در سالن اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین سلیمانی به عنوان  رییس شورای فرهنگ عمومی ضمن آنکه به دغدغه فکری خود از زمان تصدی امامت جمعه لاهیجان مبنی بر امور جوانان اشاره ای داشت ،در بخشی از سخنان خود گفت : این اتفاق خاصی است که در سطح استان گیلان خواهد افتاد. جشنواره فرهنگی  به این شیوه شاید در سطح کشور مسبوق به سابقه باشد اما برای اولین بار در شهرستان لاهیجان برای کشف و تجلیل از استعداد های ناب جوانان به آن خواهیم پرداخت که انشالله نتایج پرباری خواهد داشت.

وی ضمن اشاره به چگونگی برگزاری جشنواره  به هدف و چهارچوب این جشنواره اشاره کرد  و گفت : این جشنواره حول چهارمحوراصلی است که ابتکارات و ابداعات ، فعالیت های اجتماعی و ورزشی، رسانه و فرهنگی و هنری  و  علمی مد نظر است و انتخاب ها حول 17  محور فرعی در رشته های های مختلف است.

در ادامه این نشست اسماعیل میرغضنفری فرماندار  شهرستان لاهیجان و نائب رییس شورای فرهنگ عمومی ضمن یادآوری سالروز زلزله رودبار در بخشی از سخنانش گفت: از آنجا که این طرح اختصاصا در حوزه جوانان اتفاق می افتد پیشنهاد می کنم که از صفر تا صد مدیریت و اجرا با نظارت مدیران شهرستان به جوانان سپرده شود.این تجربه ای برای آنها خواهد بود که در ضمن آن با محدودیت های حوزه مدیریتی نیز آشنا شوند.

وی ضمن تاکید به پشتیبانی از این طرح ، در اهمیت کیفیت برگزاری جشنواره افزود: ما نیاز به زمان طولانی تری داریم زیرا نمی خواهیم صرفا کاری در حد یک  نام برگزار شود بلکه به دنبال بازخورد مثبت آن در دراز مدت هستیم.

نگارنادری، رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی لاهیجان  و دبیر شورای فرهنگ عمومی در آغاز جلسه ضمن خیرمقدم گویی به حاضرین اظهار داشت:"اتفاق خوبی است که جلسات شورای فرهنگ عمومی به صورت چرخشی برگزار می گردد. این محملی خواهد بود برای آشنایی بیشتر بامحیط کاری اعضای شورا و  همچنین بازدید دوره ای از ادارات توسط مسئولین رده بالای شهرستان لاهیجان .وی ضمن یاد آوری ایام شهادت دکتر چمران و دهه کرامت به الگوسازی و شناسایی و تشویق جوانان به عنوان یکی از اهداف این شورا اشاره کرد و گفت:با توجه به طرح جشنواره جوان خلاق سازوکارهای آن  باید مورد توجه قرار گیرد .همه می  دانیم که یک جشنواره برای اجرایی شدن ارکانی دارد که مهمترین بخش آن  انتخاب دبیرو دبیراجرایی ،تهیه فراخوان  و تشکیل مداوم اتاق فکر آن است.

وی در ادامه به جزییات تشکیل دبیرخانه و اجرایی شدن و همینطور شفاف سازی مالی جشنواره  به دلیل حساسیت مردمی اشاره نمود و چگونگی برگزاری آن  و همچنین در خصوص زمان پیشنهادی برگزاری با توجه به مناسبت های مذهبی  مطالبی را ارائه داد.

با ابراز نظر سایر اعضای حاضر در این جلسه مصوباتی نیز تصویب شد که در جلسات آینده مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

طرح جشنواره جوان موفق لاهیجی با عنوان "شهید ابوالحسن کریمی" توسط امام جمعه شهرستان لاهیجان برای کشف استعدادهای ناشناخته در گستره جغرافیای شهرستان لاهیجان و لاهیجانی های ساکن مناطق دیگردر اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی  سال 99مطرح شدو مصوبات آن در حال پیگیری می باشد.

لازم بذکر است در این نشست مسعود کاظمی به عنوان دبیر کمیته اجرایی،نگار نادری به عنوان دبیر کمیته هنری، سیروس بیدریغ به عنوان دبیر کمیته علمی و سمیه اسلام پرست به عنوان دبیر کمیته ورزشی انتخاب شدند و احکام آنان توسط امام جمعه ابلاغ گردید.

اشتراک در
کلیدواژه ها: حجت الاسلام والمسلیمن سلیمانی امام جمعه لاهیجان در نشست جشنواره جوان موفق لاهیجی گفت: از زمان تصدی امامت جمعه لاهیجان دغدغه فکری من امور مربوط به جوانان است.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید