نمایش جزییات خبر
بزرگداشت دهه کرامت/(58)
۹ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۲۳

دیپلماسی مسالمت آمیز در عرصه بین‌الملل در گرو برخورد کریمانه است

حجت‌‌الاسلام سلیمی، با اشاره به اینکه برخورد کریمانه و توام با مهربانی که برگرفته از سیره و سلوک اهل بیت(ع) است منجر به ایجاد صلح و آرامش می شود، ‌گفت: دیپلماسی مسالمت آمیز در عرصه بین‌الملل در گرو برخورد کریمانه است.
دیپلماسی مسالمت آمیز در عرصه بین‌الملل در گرو برخورد کریمانه است
حجت‌الاسلام «علیرضا سلیمی» در گفت‌وگو با کمیته ارتباطات و فضای مجازی شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت، با اشاره به اینکه یکی معانی کرامت، احترام به دیگران است، اظهار کرد: ترویج رفتار کریمانه و عمل به سیره اخلاقی ائمه معصومین (ع) در دهه کرامت منجر به ارایه  خدمات مؤمنانه و کریمانه به نیازمندان و مستمندان می‌شود.

 

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که کمک به دیگران نباید با تکبر و فخر فروشی همراه باشد، افزود: باید در دهه کرامت برخورد و کمک کریمانه به نیازمندان که برگرفته از سیره و سلوک اهل بیت(ع) است میان مردم ترویج شود.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بخشش کریمانه و از روی محبت و نَه از روی ترحم، جامعه را به سوی فلاح، رستگاری، سعادت و تعالی سوق می‌دهد.

 

وی با تاکید بر ضرورت نهادینه کردن فرهنگ و رفتار کریمانه،‌ تصریح کرد: تکثیر این فرهنگ درعرصه بین‌الملل و جامعه جهانی تاثیر به سزایی دارد، از جمله اینکه جلو جنگ و خونریزی و کشتار انسان‌های بی‌گناه را می گیرد، ‌چرا که بسیاری از این جنگ‌ها منبعث از خودبرتربینی برخی کشورهاست.

 

عضو کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه فرهنگ کریمانه در مراودات بین المللی جلوی بسیاری از تنش ها در جهان را می گیرد، ‌تصریح کرد:اشاعه و ترویج این فرهنگ در جامعه جهانی، ‌خوی استکباری و استعماری برخی از مدعیان حقوق بشر را از بین برده و  آرامش و فضای امن را در دنیا حاکم می کند.
 
سلیمی ادامه داد: همچنین فرهنگ و بخشش کریمانه بهترین راهکار از بین بردن اختلاس، ‌دزدی،‌ کم‌کاری و ‌بی تدبیری در جامعه است، مساله ای که امروز به بروز ناهنجارها و آسیب‌های اجتماعی در جامعه دامن زده است.
روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید