نمایش جزییات خبر
۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۳۹

حجت الاسلام خاموشی: یک هزار و 860 موقوفه درمانی داریم/ تشریح فعالیت های اوقاف در بخش دانش بنیان

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در دیدار عصر روز گذشته وزیر و مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با معاون اول رییس جمهور گفت: تعداد یک هزار و 860 موقوفه درمانی داریم.
حجت الاسلام خاموشی:  یک هزار و 860 موقوفه درمانی داریم/ تشریح فعالیت های اوقاف در بخش دانش بنیان

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین مهدی خاموشی افزود: از این تعداد یک هزار و 86 موقوفه درمانی فعال و دایر است.

وی ادامه داد: در زمان کرونا مهمترین بیمارستان های  وقفی فعال و در حال ارائه خدمات به مردم و بیماران بود.

خاموشی گفت: تعداد قابل توجهی خانه بهداشت زیر نظر سازمان اوقاف و امور خیریه فعال است. یک هزار و 900 موقوفه دارای یک هزار و 400 رقبه داریم که کار ثبتی آن ها در حال انجام  است و باید با دریافت اطلاعات و اسناد کامل در سامانه ای آن ها را ساماندهی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه سازمان اوقاف یک سازمان سرمایه ای است، ادامه داد: این سازمان ظرفیت های بسیاری دارد و دارای زمین های وقفی است که می توان از ظرفیت های آن در زمینه های مختلف بهره برد. همچنین کارهای خوبی در تولیدات کشاورزی و مواد پروتئینی و میوه در حال انجام است.

خاموشی افزود: این سازمان در بخش دانش بنیان هم در حال فعالیت است  و در حال تاسیس 3 مرکز دانش بنیان در البرز، ساختمان قدیم سازمان اوقاف و مازندران هستیم.

وی با اشاره به فعالیت های بقاع متبرکه گفت: در این بقاع حرکت های اجتماعی فعال تر است. در زمان شیوع کرونا در سال 98 اقدامات بسیاری با کمک مردم در این بقاع انجام شد که از آن جمله می توان به تولیدات ماسک، گان، دستکش و ... اشاره کرد.

خاموشی تصریح کرد: 109 چرخ خیاطی برای این کار در بقاع مستقر شد که 98 چرخ خیاطی متعلق به خود مردم بود که خودشان هم با آن به تولید ماسک و دیگر اقلام بهداشتی می پرداختند.

وی به دیگر فعالیت های این سازمان اشاره کرد و افزود: مسابقات قرآنی و فعالیت در این زمینه از دیگر اقدامات سازمان اوقاف و امور خیریه است که امسال به دلیل شیوع کرونا برگزار نشد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید