نمایش جزییات خبر
مختارپور در دیدار مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با معاون اول رییس جمهور تاکید کرد:
۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۵

تکمیل ۵ کتابخانه مرکزی بعد از ۲۲ سال

دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در دیدار وزیر و مدیران ارشد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با معاون اول رییس جمهور که عصر روز گذشته برگزار شد، در تشریح اقدامات این نهاد گفت: تکمیل ۵ کتابخانه مرکزی از جمله مشهد، یزد و بجنورد پس از ۲۲ سال از جمله این اقدامات است.
تکمیل ۵ کتابخانه مرکزی بعد از ۲۲ سال

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علیرضا مختارپور با بیان این مطلب، افزود: بزرگترین جشنواره کتابخوانی رضوی از دیگر اقداماتی است که از سوی این نهاد برگزار می شود.

وی در عین حال تصریح کرد: بر اساس آمار اعلام شده یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در این مسابقه (جشنواره کتابخوانی رضوی) شرکت کرده اند.

دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در ادامه با اشاره به برخی مشکلات بودجه ای این نهاد، گفت: سال ۸۴ که این نهاد تبدیل وضعیت شد و از نهادی که ذیل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود به نهاد غیر دولتی تبدیل شد، مشکلاتی برای آن به وجود آمد؛ به این معنا که از دولت به صورت کمک بودجه دریافت می کند به علاوه نیم درصد از درآمد شهرداری.

وی تصریح کرد: این در حالی است که به عنوان مثال بودجه نهاد در سال 99 حدود 202 میلیارد تومان است و اگر همین مقدار هم از نیم درصد شهرداری ها تامین شود همچنان تا تکمیل منابع لازم برای پرداخت حقوق کتابداران که در سال 99 بالغ بر 462 میلیارد تومان است فاصله دارد.

مختارپور ادامه داد: بودجه نهاد داری فصل یک نیست و کتابداران نهاد در دریافتی های خود واقعا مظلوم واقع شده اند.

دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با اشاره به پیگیری های چند ماه اخیر برای تامین بودجه لازم با هدف افزایش حقوق و مزایای کارکنان این نهاد، گفت: به رغم این مکاتبات، سازمان برنامه و بودجه و تاکید معاون اول رئیس جمهور برای رسیدگی به موضوع نهاد و نامه ای که در هفته سوم اردیبهشت سال جاری به آن سازمان ابلاغ کردید، پاسخی نداده است.

وی در پایان با برشمردن تلاش های صادقانه کتابداران تاکید کرد: حمایت و تامین بودجه مورد نیاز این نهاد می تواند باعث دلگرمی کتابداران شود که در اقصی نقاط کشور به خدمت صادقانه مشغول هستند.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید