نمایش جزییات خبر
۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۴۱

جایگاه هنر و هنرمند، مهم ترین شاخصه در ارزیابی ویژگی های فرهنگی هر جامعه است

دبیر پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی مرند و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان در آئین اختتامیه جشنواره مذکور عنوان کرد: جایگاه هنر و هنرمند ، مهم ترین شاخصه در ارزیابی ویژگی های فرهنگی هر جامعه است
جایگاه هنر و هنرمند، مهم ترین شاخصه در ارزیابی ویژگی های فرهنگی هر جامعه است

دبیر پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی مرند و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان در آئین اختتامیه جشنواره مذکور عنوان کرد: جایگاه هنر و هنرمند ، مهم ترین شاخصه در ارزیابی ویژگی های فرهنگی هر جامعه است.

مهران فرجی در این مراسم با اشاره به شاخصه های ارزیابی فرهنگی هر جامعه ، نقش هنر و هنرمند را در تقویت و گسترش این ویژگی ها مهم ارزیابی کرد و گفت :  هرگاه که هنرمند با مطالعه ، تفکر و خلاقیت نسبت به مسائل روز واکنش نشان داده است و خلق آثار آن ها در پیشرفت جامعه موثر واقع شده است ما شاهد نشاط ، امید به زندگی و سرزندگی جامعه بوده ایم . هنرمندان هنرهای تجسمی در این شهرستان نیز همواره با نگاهی باز و تفکری خلاقانه در این عرصه گام نهاده اند . 

رئیس اداره فرهنگ  و ارشاد اسلامی مرند در ادامه گفت : انجمن هنرهای تجسمی مرند نیز یکی از قدیمی ترین انجمن های هنری استان است که هر ساله به صورت منظم فعالیت های جشنواره ای و کارگاهی را انجام می دهد. 

دبیر این جشنواره با ارائه گزارشی از روند برگزاری آن گفت : این جشنواره از سری برنامه های سال 98 بود که در بهمن ماه سال گذشته به علت شیوع بیماری کرونا تعطیل شد و امروز با اعلام اسامی برگزیدگان و افتتاح نمایشگاه آثار شرکت کنندگان به کار خود پایان می دهد. در این دوره از جشنواره در دو موضوع فرهنگ شهادت و طبیعت  هنرمندان به رقابت پرداختند که از جمله ویژگی های این جشنواره اجرای کارگاهی جشنواره به صورت رقابتی بوده است و آثاری در تکنیک های رنگ و روغن ، آبرنگ ، مدارنگ ، گواش و ... به دبیرخانه جشنواره ارسال گردید.

مهران فرجی در این مراسم همچنین از حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در این مراسم قدردانی نمود و گفت : خوشبختانه بسی جای امید است که پس از 4 سال شاهد حضور نماینده مردم هنر دوست مرند در یک مراسم هنری بودیم و  این مهم را به فال نیک گرفته و خواهان حمایت ایشان از جامعه هنری و این اداره هستیم و قطعا هنرمندان نیز با دلگرمی بیشتری به فعالیت های خود خواهند پرداخت . البته که مجموعه مدیریتی شهرستان و در راس آن ها فرماندار محترم شهرستان و مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد  اسلامی استان در تمامی زمینه ها حامی هنرمندان بوده اند و هستند اما با اضافه شدن حمایت نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی نیز این ویژگی تقویت خواهد شد .  

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید