نمایش جزییات خبر
فرماندار مرند :
۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۳۸

نگاه هنرمند ، باید نگاهی مبتنی بر توسعه باشد تا جامعه را به پیشرفت سوق دهد

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در آئین اختتامیه پانزدهمین جشنواره هنرهای تسجمی مرند : نگاه هنرمند ، باید نگاهی مبتنی بر توسعه باشد تا جامعه را به پیشرفت سوق دهد
نگاه هنرمند ، باید نگاهی مبتنی بر توسعه باشد تا جامعه را به پیشرفت سوق دهد

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در آئین اختتامیه پانزدهمین جشنواره هنرهای تسجمی مرند گفت :  نگاه هنرمند ، باید نگاهی مبتنی بر توسعه باشد تا جامعه را به پیشرفت سوق دهد.

داود گرشاسبی در این مراسم ضمن با اهمیت خواندن فعالیت هنرمندان در هنجار سازی و زفتار سازی در سطح جامعه گفت : از آنجایی که هنر ریشه در فطرت پاک ان سان ها دارد  و هر انسانی با هر طرز فکر و سلیقه ای در مقابل مقام والای هنر کرنش میکند، باید هنرمندان این جایگاه مهم را به نیکی دریابند و برای خلق آثاری که جامعه را به توسعه و تعالی سوق دهد گام بردارند . چرا که این یک اثر هنری است که با زبان گویای خود مطالبی را بیان می کند که شایدتاثیرگذاری آن بیشتر از بسیاری از شیوه های مختلف پیام رسانی باشد . 

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند با اشاره به کلامی از مقام معظم رهبری گفت:  وقتی که رهبر معظم انقلاب هنر را یک موهبت الهی و حقیقت فاخر میخوانند در حقیقت این نشان دهنده جایگاه فاخر و والای هنر در ایدئولوژی جمهوری اسلامی ایران و جایگاه هنرمند در نظام فکری اسلامی دارد و کلام مذکور ، این کفهوم را القا می نماید که هنرمند با بهره گیری از این موهبت الهی باید حقایق را به شکلی فاخر و مفید برای جامعه عرضه نماید . 

وی در ادامه با بیام وضعیت موجود جامعه جهانی در مبارزه با ویروس کرونا ، فعالیت هنرمندان مرندی را هم در این زمینه مناسب ارزیابی کرد و از هنرمندان خواست تا با خلق آثاری نسبت به امید بخشی و آگاهی افزایی ، خود را آماده ورود به دوران پساکرونا نمایند. 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید