نمایش جزییات خبر
دبیر شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت استان فارس خبر داد:
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ۱۵:۲۶

پیشرفت ۶۰ درصد از روند راه اندازی بنیاد بین المللی «امین ولایت»

سهرابی از پیشرفت ۶۰ درصد از روند راه اندازی بنیاد بین المللی «امین ولایت» با محوریت حضرت شاهچراغ (ع) خبر داد و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا برنامه های دهه کرامت در بستر فضای مجازی اجرا می شود.
پیشرفت ۶۰ درصد از روند راه اندازی بنیاد بین المللی «امین ولایت»

به گزارشپایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، «صابر سهرابی»، در نشست ستاد هماهنگی دهه کرامت فارس که در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) برگزار شد، گفت: شیوع ویروس کرونا باعث شد تا بستر اجرای همه برنامه های فرهنگی هنری اجرا تغییر کند و در فضای مجازی اجرا شود به گونه ای که درسه ماه اول سال 1399 برنامه های بسیار خوبی اجرا شده است و همچنان در دهه کرامت نیز برنامه ها در فضای مجازی ادامه پیدا می کند.

مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس خاطرنشان کرد: امید که با هم افزایی دستگاه های اجرایی برنامه هایی که برای هر سه حرم تدوین شده است، شایسته و درخور با محوریت ائمه اطهار (ع) و حضرت احمد بن موسی (ع)  اجرا شود.

 دبیر شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت استان فارس تاکید کرد: محور اصلی برنامه ها «امین ولایت» که بارزترین شاخصه حضرت شاهچراغ (ع) است، باشد تا شاهد تحقق منویات مقام معظم رهبری در سومین حرم اهل بیت (ع) باشیم.

وی با تشریح برنامه های پیش بینی شده دهه کرامت کانون های فرهنگی هنری مساجد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، گفت: جشن های مردمی به مناسبت های میلاد حضرت معصومه (س)، ولادت امام رضا (ع) و بزرگداشت حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) در ایام دهه کرامت از سوم تا 13 تیرماه سال جاری مصادف با (اول تا یازدهم ذیقعده) به صورت مجازی با توجه به ایام پیشگیری از ویروس کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در نقاطی که وضعیت شیوع بیماری سفید اعلام شده است، برگزار می شود.

 دبیر اجرایی شورای سیاستگذاری کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فارس افزود: با توجه به تقارن برنامه های ویژه ایام دهه کرامت و طرح اوقات فراغت تابستان در کانون های مساجد، سعی بر این است که برنامه ها بتوانند معرفت افزایی را برای نوجوانان و جوانان داشته باشد.

 سهرابی همچنین گفت: نمایش های آئینی و مسابقات کتابخوانی با موضوع زندگی نامه حضرت شاهچراغ (ع)، مسابقات هنری در رشته خوشنویسی و هنرهای تجسمی، شب شعر، سخنرانی ائمه محترم جماعات کانون های مساجد در بین الصلاتین با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی اجرا می شود.

مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اشاره به دیگر برنامه ها ادامه داد: برپایی نمایشگاه های عفاف و حجاب، بصیرت و کتاب با موضوع دهه کرامت، دیدار با خانواده های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان به ویژه شهدای مدافع حرم،  برگزاری محفل های قرآنی، تکریم ایتام به تأسی از امام رئوف (ع)، اردوهای زیارتی، مسابقات ورزشی در رشته های مختلف و بازدید از کانون های مساجد تحت پوشش، جلسات ختم قرآن و ختم صلوات هدیه به پیشگاه نورانی امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س) و حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) در فضای مجازی اجرا خواهد شد.

 سهرابی از پیشرفت 60 درصدی روند راه اندازی بنیاد بین المللی «امین ولایت» با محوریت حضرت شاهچراغ (ع) خبر داد و گفت: این بنیاد برای اجرای برنامه های ویژه حضرت شاهچراغ (ع) راه اندازی خواهد شد که 60 درصد کار پیشرفته است و با مجوز شورای عالی انقلاب فرهنگی و همکاری نمایندگان مجلس و مسئولان ذیربط تحقق پیدا خواهد کرد.

 دبیر شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت استان فارس با اشاره به لزوم اطلاع رسانی برنامه های ایام دهه کرامت، خاطرنشان کرد: قرارگاه رسانه ای با عضویت مسئولان کشوری تا دهیاران در بستر فضای مجازی ایجاد شده و 25 گروه با مجوز واتساپ ایجاد شده که تمام اخبار برنامه ها در بستر زنده و فضای مجازی قرار داده می شود.

حجت الاسلام «احمد سلامی»، امروز (دوشنبه 26 خرداد) در جلسه ستاد هماهنگی دهه کرامت فارس که در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) برگزار شد، گفت: بیماری کرونا باعث شد تا موضوع دهه کرامت هم تحت الشعاع قرار گیرد.

معاون فرهنگی و ارتباطات اسلامی فارس نیز با اشاره به اینکه در فضای کشور برنامه های خوبی شکل گرفت و جلساتی با حضور حرم های مختلف برگزار شد و به جمع بندی رسید و بیشتر برنامه ها در فضای مجازی باشد و دغدغه روشن نگه داشتن چراغ دهه کرامت است، تاکید کرد: امیدوارم در فضای استان نیز هماهنگی برای اجرای برنامه ها اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به اینکه توجه به ساحت مقدس حضرت شاهچراغ (ع) باید به عنوان یک دغدغه در میان سازمان های مختلف کشوری و استانی باشد، افزود: در این زمینه به صورت خود جوش و بدون هماهنگی برنامه ها را اجرا کنند.

حجت الاسلام سلامی با یادآوری این مطلب که دهه کرامت با میلاد حضرت معصومه (س)، آغاز می شود و با میلاد امام رضا (ع)، به پایان می رسد و در میان این دهه شاهد روز بزرگداشت حضرت شاهچراغ (ع) هستیم، تاکید کرد: دهه کرامت برای اینست که مردم جامعه را به سمت معرفت افزایی ببریم و مردم باید معرفت گسترده نسبت این بزرگواران داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه معرفت مردم کشور، استان و جهان را نسبت به حضرت شاهچراغ (ع) افزایش دهیم، اضافه کرد: تولید سریال احمد بن موسی (ع) یکی از این راه های معرفی ایشان به مردم استان، کشور و جهان است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مردم جامعه در مسیر معرفت افزایی به اهل بیت (ع) هدایت شوند و نسبت به این نورهای پاک بر معرفت آنها افزوده شود، یادآور شد: دغدغه در مورد سریال حضرت شاهچراغ باید ایجاد شود و مطالبه گری فرهنگی ها در فضای مجازی اتفاق بیفتد و اگر دهه کرامت بهانه ای است برای معرفی این بزرگوار را می دانیم، باید در خصوص ساخت سریال حضرت شاهچراغ (ع)، مطالبه گری شکل گیرد، به عنوان مثال سریال هایی که برای جناب مختار ساخته شد باعث شد که مردم معرفت پیدا کنند و زیارتگاه ایشان مورد علاقه همه باشد و شلوغ شود.

حجت الاسلام سلامی با تاکید بر اینکه اصحاب رسانه یک مطالبه عمومی و ملی تبدیل شود و این سریال به سرانجام برسد، اضافه کرد: هدف از برگزاری این جلسات هماهنگی و همکاری دستگاه ها به وجود بیاید و برنامه های مشترک فرهنگی باشد.

وی با اشاره به اینکه سال برون سپاری برنامه های فرهنگی در سال 1399 نامیده است و طی برگزاری جلسات برنامه های حرم با نهاد های مختلف هماهنگ و اجرا می شود، تاکید کرد: در باب برنامه ها در دهه کرامت برنامه های مشترک هدف گذاری و اجرا شود و پیشنهادات در این زمینه ارائه شود.

حجت الاسلام سلامی تاکید کرد: ما در حرم مطهر خدمتگذار همه هستیم تا این دهه به بهترین وجه اجرا شود، در طراحی بنر های اطلاع رسانی برنامه ها، وجود مقدس حضرت شاهچراغ (ع) نیز دیده شود.

وی در پایان گفت: روابط عمومی و امور بین الملل حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) برای تولید محتوا اقدام کرده و علاقمندان می توانند برای دریافت این مطالب به پایگاه اطلاع رسانی حرم مطهر به آدرس www.shahecheragh.ir مراجعه کنند.

در این نشست که به همت ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد فارس برگزار شده بود، مدیرکل حج و زیارت استان فارس، معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه فارس، مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان فارس، مدیر روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، نماینده صدا و سیمای مرکز فارس در ستاد هماهنگی دهه کرامت استان، نماینده سازمان فرهنگی، مدیر روابط عمومی حوزه هنری فارس، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز و نماینده حوزه علمیه فارس در ستاد هماهنگی شورای دهه کرامت استان به بیان دیدگاه‌ها و برنامه‌های خود پرداختند.


نشست ستاد هماهنگی دهه کرامت فارس که در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) / عکس: علی روزیطلب
نشست ستاد هماهنگی دهه کرامت فارس که در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) / عکس: علی روزیطلب
نشست ستاد هماهنگی دهه کرامت فارس که در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) / عکس: علی روزیطلب
نشست ستاد هماهنگی دهه کرامت فارس که در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) / عکس: علی روزیطلب
نشست ستاد هماهنگی دهه کرامت فارس که در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) / عکس: علی روزیطلب
نشست ستاد هماهنگی دهه کرامت فارس که در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) / عکس: علی روزیطلب


پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس
اشتراک در
کلیدواژه ها: نشست ستاد هماهنگی دهه کرامت فارس که در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید