نمایش جزییات خبر
۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۳۵

چهارمین جلسه کارگروه استانی هماهنگی،حمایت و توسعه محتوا و خدمات فرهنگی فضای مجازی در تبریز برگزار شد

چهارمین جلسه کارگروه استانی هماهنگی،حمایت و توسعه محتوا و خدمات فرهنگی فضای مجازی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی برگزار شد.
چهارمین جلسه کارگروه استانی هماهنگی،حمایت و توسعه محتوا و خدمات فرهنگی فضای مجازی در تبریز برگزار شد

"وحید حسین زاده" معاون فرهنگی و رسانه‌ی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، در این جلسه اظهار داشت: با توجه به اینکه تحولات فضای مجازی، عرصه های زیست فردی و اجتماعی را تحت تأثیر قرار داده است و از مهمترین عرصه هایی که تحت تأثیر این تحول واقع شده است، حوزه فرهنگ است، ضرورت دارد تا حکمرانی فرهنگی باز تعریف شود.

وی افزود: یکی از اقدامات پیشنهادی مورد تاکید برنامه تحول، ایجاد و حمایت از پویشهای فرهنگی متناسب با نیازهای جامعه و نظام است.

حسین‌زاده تصریح کرد: پویش های تولید محتوا، ابزاری برای عمومی سازی نهضت تولید محتوای فرهنگی و تاثیر گذاری بر فرهنگ عمومی است. این پویشها بر خلاف جشنواره ها که عمدتا آثار را پس از تولید، جمع آوری و ارزیابی می کنند، با برجسته کردن موضوعات و محورهای مد نظر خود در میان کاربران فضای مجازی این فرصت را فراهم می‌کنند که کاربران تولیدات فرهنگی خود را با رویکرد مسئله محور خلق کرده و در فضای مجازی به اشتراک بگذارند.

وی افزود: موضوع اصلی پویش تولید محتوا بر اساس مصوبات کارگروه کلان برنامه ارتقای محتوای فرهنگ و هنر تا پایان سال ۱۴۰۰، افزایش پیوستگی اجتماعی است و پس از آن موضوع اصلی پویش ها توسط کارگروه ارتقای محتوای فرهنگ و هنر در فضای مجازی به وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهاد و توسط ایشان ابلاغ خواهد شد.

در این نشست همچنین شرکت کنندگان به ارائه نظرات خود پرداختند.

چهارمین جلسه کارگروه استانی هماهنگی،حمایت و توسعه محتوا و خدمات فرهنگی فضای مجازی با حضور معاون فرهنگی و رسانه اداره کل،رئیس و کارشناس گروه رسانه اداره کل، نمایندگان تبلیغات اسلامی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، نظام صنفی رایانه‌ای، سازمان ربع رشیدی، دانشگاه تبریز، استانداری، اطلاعات و شهرداری تبریز برگزار شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی
اشتراک در
کلیدواژه ها: فرهنگی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید