• اخبار

مدیر رادیو کتاب: 20 آبان تاریخ آغاز به کار این رادیو

مدیر رادیو کتاب: 20 آبان تاریخ آغاز به کار این رادیو
ولیان، مدیر رادیو کتاب، در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: رادیو کتاب با شعار "جایی بین جوانان ایران" از 14 آبان پخش آزمایشی و از 20 آبان، همزمان با هفته کتاب، فعالیت رسمی خود را آغاز می‌کند.

 

 

 

مدیر رادیو کتاب یکی از رویکردهای این رادیو را پرداختن به موضوع نمایشگاه کتاب دانست و افزود: بخش ویژه‌ای در این رادیو برای حمایت و پشتیبانی از نمایشگاههای کتاب پیش‌بینی شده است.

ولیان گفت: این رادیو در سه حوزه اصلی تالیف کتاب، نشر و  کتابخوانی در قالبهای رسانه‌‌ای مختلف برنامه خواهد داشت و از برنامه‌های زنده و تولیدی سایر شبکه‌ها مانند چراغ مطالعه، پیشخوان و گنجینه که با صبغه دینی در رادیو معارف در حال پخش است نیز استفاده می‌شود. توجه به حوزه‌های فصه، رمان، دفاع مقدس و کودک و نوجوان از دیگر برنامه‌های رادیو کتاب خواهد بود.

مدیر رادیو کتاب همچنین ادامه داد: در سلسله بحثهای تخصصی با عنوان مغرب اندیشه به موضوع غرب‌شناسی پرداخته می‌شود و اهتمام به کتاب‌شناسی هنر و رسانه و نیز تالیفات قومیتهای مختلف ایران از دیگر برنامه‌های این رادیو است.

در این دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام حمایت همه‌جانبه وزارت متبوعش از رادیو کتاب، راه‌اندازی این رادیو را پاسخی درخور به یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری در زمینه کتاب و کتابخوانی دانست و گفت سیاستهای کلی نظام و رهنمودهای معظم‌له باید مبنای کار و فعالیت در رادیو کتاب باشد. 

حسینی همچنین با برشمردن برخی رویدادهای حوزه کتاب و کتابخوانی همچون کتاب فصل، کتاب سال، جایزه جلال آل احمد و جایزه پروین اعتصامی در وزارت ارشاد، از وجود ظرفیتهای فراوان در این وزارتخانه برای حمایت از رادیو کتاب خبر داد و بر ضرورت ایجاد تنوع و جاذبه در برنامه‌های رادیوی یاد شده تاکید کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به ضرورت معرفی آثار و تالیفات بزرگان و عالمان دین و نیز مفاخر فرهنگی در رادیو کتاب افزود، کارهای برخی موسسات فعال در حوزه کتاب و کتابخوانی مانند موسسه نهج‌البلاغه و یا موسسه میراث مکتوب که در زمینه نسخه‌های خطی فعالیتهای ارزشمندی دارد باید در این رادیو تبیین و معرفی شود.

وزیر ارشاد همچنین بر لزوم  طراحی قالبهای مناسب و متنوع رسانه‌ای در برنامه‌های رادیو برای معرفی کتابهای تحول‌آفرین و اثرگذار، معرفی و ترویج الگوی سبک زندگی ایرانی اسلامی مورد نظر مقام معظم رهبری، آسیب‌شناسی حوزه نشر و کتاب و پرداختن به موضوع نقد کتاب تاکید کرد.

حسینی در پایان، استفاده رادیو کتاب از ظرفیتهای رایزنیهای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و همکاری خبرگزاری کتاب ایران، وابسته به وزارت ارشاد با این رادیو را خواستار شد.

در این دیدار علی اسماعیلی، سرپرست معاونت فرهنگی؛ منصور واعظی، دبیر هیئت امنای نهاد کتابخانه‌های عمومی؛ شجاعی صائین، مدیر عامل خانه کتاب و محمدعلی منفرد، مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور داشتند.

 

 

 

۲ آبان ۱۳۹۱ ۱۷:۱۱
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500