نمایش جزییات خبر
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند عنوان کرد:
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۳۷

برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در فضای مجازی تنها با اخذ تاییدیه از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اروند

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند اظهار کرد: برگزاری پویش‌ها، جشنواره‌ها و سایر رویدادهای فرهنگی، هنری و رسانه‌ای در فضای مجازی بدون هماهنگی و اخذ مجوز از مجموعه وزارت ارشاد غیرمجاز است.
برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در فضای مجازی تنها با اخذ تاییدیه از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اروند
    
 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند ،رضا مردانی اظهار کرد: برگزاری پویش‌ها، جشنواره‌ها و سایر رویدادهای فرهنگی، هنری و رسانه‌ای در فضای مجازی بدون هماهنگی و اخذ مجوز از مجموعه وزارت ارشاد غیرمجاز است.
 
مردانی افزود: افزایش مصرف محصولات فرهنگی و هنری در فضای مجازی، افزایش برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری توسط دستگاه‌ها و موسسات در فضای مجازی به ویژه در دوران کرونا و متعاقب آن در دوران پساکرونا امری مبارک است که از آن استقبال می‌کنیم.
 
وی افزود: با این حال باید در نظر داشت که اصول و ضوابط محتوایی تولید و عرضه محصولات و آثار فرهنگی و هنری تابع همان مقررات جاری تولید محصولات فرهنگی و هنری است و صرف فراهم بودن بستر عرضه در فضای مجازی نمی‌تواند ناقض آن مقررات باشد.
 
 سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اروند یادآور شد: دستورالعمل صدور مجوز و نظارت بر عرضه آثار فرهنگی و هنری از طریق رسانه‌های برخط نیز نهایی شده و به زودی ابلاغ خواهد شد.
 
مردانی گفت: با ابلاغ دستورالعمل مذکور، هر گونه عرضه محصولات فرهنگی، هنری و رسانه‌ای در بسترهای دیجیتال باید با هماهنگی بخش‌های مرتبط در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گیرد.
 
وی گفت: کلیه مراکز و نهادها و موسسات اروند باید قبل از هر گونه فعالیت فرهنگی در فضای مجازی نسبت به مکاتبه با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام کنند و این اداره کل نیز در صورت نیاز با هماهنگی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال و سایر بخش‌های تخصصی شامل معاونت امور فرهنگی، معاونت امور هنری، سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری و بنیاد بازی‌های رایانه‌ای، نسبت به صدور مجوز عرضه آثار فرهنگی و هنری در بسترهای دیجیتال اقدام خواهد نمود.

 

پایان پیام ./

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند
اشتراک در
کلیدواژه ها: سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اروندپویش‌ها، جشنواره‌ها فرهنگی، هنری ,رسانه‌ای ,فضای مجازی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید