نمایش جزییات خبر
نماینده مقام معظم رهبری در مازندران خبر داد:
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶

از سرگیری شورای توسعه فعالیت های قرآنی در مازندران

فعالیت مجدد شورای توسعه فعالیتهای قرآنی در مازندران با پیشنهاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و نظر موافق نماینده مقام معظم رهبری در استان.
از سرگیری شورای توسعه فعالیت های قرآنی در مازندران
آیت الله محمدی لائینی در نشست با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی  و مسئولان اتحادیه قرآنی استان با اعلام  این خبر ، بر جدی گرفتن و ساماندهی فعالیتهای قرآنی در استان تاکید کرد و افزود: فعالیت های قرآنی در استان باید با ساز و کار درست و همراه با یک برنامه جامع جدی گرفته شود که نگاه مدیران ارشد استان به این امر معنوی و دینی، نگاه خاص باشد.
 
وی با تشکیل شورای توسعه فعالیت های قرآنی استان بنا بر پیشنهاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ابراز موافقت نموده و احیای این شورا را  یکی از راه های وحدت و انسجام در امور قرآنی دانست و تصریح کرد: وضعیت فعالیت های قرآنی استان باید مشخص و در قالب یک سند راهبردی ویژه در مازندران ترسیم تا با انسجام و وحدت بیشتر همه فعالان قرآنی هم در بخش دولتی هم در بخش غیردولتی، ترویج فرهنگ قرآنی فراگیر شود.
 
امام جمعه مرکز استان تبلیغات و آموزش قرآن کریم را زمینه ساز رشد فراگیری این کتاب الهی در جامعه عنوان کرد و اظهار داشت: برای رسیدن به جامعه سالم، فراگیری فرهنگ قرآنی در اولویت است که برای همه گیر شدن این فرهنگ الهی، تبلیغات و آموزش نیازمند است که باید به آن اهتمام شود.
 
گفتنی است در این نشست عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان مشکلات موجود در موسسات فرهنگی قرآنی استان، در راستای تجمیع فعالیت‌های قرآنی استان و پرهیز از موازی کاری ، بر تشکیل مجدد شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی در استان تاکید کرد که با موافقت آیت الله محمدی لایینی مواجه شد.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در این نشست به همراه مسئولان موسسات فرهنگی و قرآنی نیز گزارش جامعی از شرایط قرآنی استان، دغدغه ها و برنامه‌های آتی این اداره کل ارائه دادند.
روابط عمومی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید