نمایش جزییات خبر
۱ خرداد ۱۳۹۹ ۲۲:۵۹

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم: امسال در فضای مجازی از قدس شریف حمایت می کنیم

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم گفت: امسال در فضای مجازی از قدس شریف حمایت و از اسراییل ابزار انزجار می کنیم.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم: امسال در فضای مجازی از قدس شریف حمایت می کنیم

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر ، رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان دیلم با تشریح اهمیت روز قدس اظهار داشت: امام خمینى (ره) آخرین جمعه ماه مبارک ‏رمضان را روز قدس نامگذارى کرده است تا نمادی برای بیداری اسلامی و نجات قدس و فلسطین باشد.

زهره محنایی افزود: روز قدس یک روز جهانى است. یک پیام جهانى هم دارد. نشان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهنده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى این است که امت اسلامى اولاً زیر بار ظلم نمیرود، ولو این ظلم از پشتیبانى بزرگترین و قدرتمندترین دولتهاى عالم برخوردار باشد.

وی بیان داشت : امام‌ (ره) با نامگذاری روز قدس توطئه‌ها برای فراموشی قدس را خنثی کرد تا اینکه مسئله فلسطین زنده نگه داشته شود و در برابر خیانت‏های سازشکارانه برخی دولت‏های عربی یک جنبش خودآگاه و با غیرت از مسلمانان تشکیل شود.

محنایی خاطرنشان کرد: معمار بزرگ انقلاب با نامگذاری این روز از مسلمانان جهان و دولت‌های اسلامی خواست برای کوتاه کردن دست دولت اسرائیل و پشتیبانان آن به هم بپیوندند تا در این روز ندای آزادی قدس را علیه مستکبران سر دهند و با تظاهرات و راهپیمایی به جهاد برخیزند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان دیلم گفت: زمانی که این روز از سوی امام خمینی اعلام و  موضوع فلسطین به عنوان یکی از مهم‏ترین مسائل جهان اسلام تبدیل شد. این روز و به طبع آن روندی که صورت پذیرفت باعث آگاهی، بیداری و اتحاد جهان اسلام گردید. روز قدس یادگار ارزشمند امام راحل به منظور بیداری مردم پایه گذاری شده است و از آن زمان تاکنون به سمبل و نماد وحدت و همدلی مسلمانان جهان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین تبدیل شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم در ادامه خاطر نشان کرد: هر ساله مردم شریف ایران و جوامع آزاده جهان به ندای ملکوتی امام خمینی (ره) پاسخ داده و با مشارکت در تظاهرات و احیای روز قدس، یاد وخاطره آرمان آزادسازی فلسطین را از دست اشغالگران صهیونیست زنده می کردند اما امسال با توجه به عدم برگزاری راهپیمایی خیابانی روز قدس به دلیل شیوع ویروس کرونا، همه باهم با استفاده از ظرفیت های فضای مجازی و آنلاین برای این منظوربهترین فرصت برای حمایت از روز جهانی قدس می باشد.

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اشتراک در
کلیدواژه ها: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم: امسال در فضای مجازی از قدس شریف حمایت می کنیم
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید