نمایش جزییات خبر
۱ خرداد ۱۳۹۹ ۲۲:۵۱

روز قدس روز عزت و اقتدار امت اسلامی و تجلی حماسه ملت ایران در حمایت از مظلومان است

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر گفت: روز قدس تجلی حماسه ملت ایران در حمایت از مردم مظلوم فلسطین است و اگر چه امسال راهپیمایی روز قدس به علت شیوع بیماری کرونا برگزار نمی شود اما حمایت از مظلومان جهان به ویژه مردم مظلوم فلسطین و محکومیت جنایات رژیم کودک کش اسرائیل ادامه دارد.
روز قدس روز عزت و اقتدار امت اسلامی و تجلی حماسه ملت ایران در حمایت از مظلومان است

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، علیرضا پولاد در ارتباط با روز قدس بیان کرد: آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با تدبیر معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) به عنوان «روز جهانی قدس» نامگذاری شد تا مسلمانان در این روز به مصیبت های مردم فلسطین توجه کنند و با پشتیبانی از آنها، افزون بر اینکه موجب دل گرمی مردم مظلوم فلسطین می شوند، به صهیونیست ها و حامیان آنان بفهمانند که فلسطین، بخشی از پیکره اسلام است و روزی نه چندان دور، قدس شریف به آغوش اسلام باز خواهد گشت.

وی با تاکید بر اینکه روز قدس، روز عزت و اقتدار امت اسلامی است تصریح کرد: مسلمانان جهان در این روز مقدس نفرت و انزجار خود را نسبت به صهیونیسم جهانی بیان می کنند.

وی به اهمیت روز جهانی قدس اشاره کرد و افزود: یکی از مشکلاتی که امروز گریبانگیر دنیای اسلام می باشد وجود حاکمانی خودفروخته و دنیازده در تعدادی از کشورهای اسلامی است که اگر شر این افراد از جهان اسلام برداشته شود، بسیاری از مشکلات مسلمانان ازجمله مسئله اسرائیل و فلسطین حل خواهد شد.

پولاد ادامه داد: روز جهانی قدس امروزه به الگویی فراگیر در تمام دنیا تبدیل‌شده و مراسم روز جهانی قدس در بیش از 80 کشور دنیا برگزار می‌شود و مردم در این کشورها فریاد مرگ بر آمریکا و اسرائیل را سر می‌دهند. 

وی با بیان اینکه ملت ایران بر پایه اعتقادات خویش حامی ملت‌های مظلوم جهان می باشند تصریح کرد: روز قدس تجلی حماسه ملت ایران در حمایت از مردم مظلوم فلسطین است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر به تقارن روز جهانی قدس و سالروز فتح خرمشهر اشاره کرد و ادامه داد: تقارن روز قدس با فتح خرمشهر بیانگر پیوند عمیق آرمان قدس با ارزش‌های ناب انقلاب اسلامی است.

پولاد بیان کرد: امسال اگرچه راهپیمایی روز قدس به علت شیوع بیماری کرونا و ممنوع بودن تجمعات برگزار نمی شود اما حمایت از مظلومان جهان به ویژه مردم مظلوم فلسطین و محکومیت جنایات رژیم کودک کش اسرائیل ادامه دارد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر با اشاره به فرمایشات بنیانگذار انقلاب اسلامی در خصوص روز جهانی قدس، گفت: امام خمینی (ره) فرمودند: روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است؛ روز حکومت اسلامی است. روزی است که باید جمهوری اسلامی در سراسر کشورها بیرق آن برافراشته شود. روزی است که باید به ابرقدرت ها فهماند که دیگر آنها نمی‌توانند در ممالک اسلامی پیشروی کنند. من روز قدس را روز اسلام و روز رسول اکرم(ص) می‌دانم، روزی است که باید ما تمام قوای خودمان را مجهز کنیم و مسلمین از آن انزوایی که آنها را کشانده بودند، خارج شوند و با تمام قدرت و قوت در مقابل اجانب بایستند.

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اشتراک در
کلیدواژه ها: روز قدس روز عزت و اقتدار امت اسلامی و تجلی حماسه ملت ایران در حمایت از مظلومان است
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید