نمایش جزییات خبر
عبیدالله رستمی خبر داد:
۱ خرداد ۱۳۹۹ ۲۳:۲۳

بیش از هشت هزار جلد کتاب در کردستان به فروش رفت

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: هشت هزار و ۵۴۷ جلد کتاب در قالب طرح بهارانه در کتابفروشی‌های منتخب این استان به فروش رفت.
بیش از هشت هزار جلد کتاب در کردستان به فروش رفت

 به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، عبیدالله رستمی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح بهارانه کتاب ۹۹ در استان از فروش بیش از ۵ میلیارد ریال برخوردار بود که در سطح کشور هشتمین استان پرفروش و از نظر تعداد فروش کتاب دهمین استان بودیم.

وی با اشاره به شرکت ۳۸ کتابفروشی استان کردستان در طرح بهارانه کتاب افزود: از این تعداد کتاب ۲۸ کتابفروشی در مرکز استان و ۱۰ کتابفروشی در سطح شهرستان‌ها بوده است.

رستمی با اشاره به اینکه طی این مدت 5 میلیارد و 155میلیون و 305 هزار ریال کتاب توسط ۳۸ کتابفروشی شرکت‌کننده در طرح بهارانه کتاب در کردستان به فروش رفته است، بیان کرد: استان کردستان تا کنون در اجرای این طرح یکی از پرفروش استان‌ها و در جایگاه هشتمین استان کشور قرار گرفته است.

وی با اعلام اینکه در این طرح هشت هزار و 547 کتاب در استان کردستان به فروش رسیده است، عنوان کرد: این آمار فروش کتاب بیانگر این است که علاقمندان به حوزه کتاب در استان کردستان را بیشتر بزرگسالان تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه کتاب در این طرح با ۲۰ درصد تخفیف عرضه می‌شود، بیان کرد: کتابفروشی‌های آمیار، هنر و اندیشه، زانست، علمی کالج، دانشمند، کتاب شهر، فرهنگسرای هنر و اندیشه، ژیرا، نالی، شار، زانکو، توحید، امام غزالی وآینده از جمله کتابفروشی‌های شرکت کننده در این طرح در استان هستند.

رستمی یادآور شد: در این طرح به خریداران کتاب با ارائه شماره کارت ملی حداکثر تا مبلغ ۳۰ هزارتومان یارانه خرید کتاب تعلق خواهد گرفت و برای هر شماره  ملی حداکثر تا مبلغ ۱۵۰ هزار تومان مجاز به خرید کتاب است که این خرید تا سقف ۲۰ درصد مشمول تخفیف طرح بهارانه قرار خواهد گرفت.

جهت ملاحظه لیست، مشخصات و آدرس 38 کتابفروشی مشارکت کننده استان کردستان در طرح بهارانه کتاب به اینجا مراجعه کنید.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان
اشتراک در
کلیدواژه ها: کتاب وکتابخوانی- کتاب کردستان- طرح بهارانه کتاب 99 در کردستان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید