نمایش جزییات خبر
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۰۲

طرح ملی فهما، راهکاری برای ارائه الگوی فعالیت و محتوا به کانون های مساجد یزد

نشست پیگیری و ارائه طرح برنامه های اوقات فراغت ویژه کانون های مساجد استان یزد با اشاره به اهمیت طرح ملی فهما جهت الگو دهی به کانون های مساجد برگزار شد.
طرح ملی فهما، راهکاری برای ارائه الگوی فعالیت و محتوا به کانون های مساجد یزد
حجت الاسلام مهدی پرنیان، مسئول کانون بقیع یزد در این نشست گفت: امروز مخاطب ما کودکان و نوجوانان هستند که در برنامه های کانون سعی کردیم برنامه های ما برای آن ها جذاب باشد.
 
وی افزود: سال گذشته در کانون برنامه های متنوع فرهنگی و هنری داشتیم که در ماه مبارک رمضان به صورت روزانه برنامه های مختلف از جمله مسابقات قرآنی، دورهمی های دوستانه، کلاس های آموزشی را دنبال کردیم.
 
مسئول کانون بقیع ادامه داد: محتوای این برنامه ها با نگاه فرهنگی و آموزشی احکام و مسائل مذهبی، تاریخی و حتی اطلاعات عمومی بود که در قالب بسته های محتوایی با برگزاری دوره های مختلف در اختیار نوجوانان قرار می گرفت.
 
حجت الاسلام پرنیان بیان کرد: با توجه به آسیب های فضای مجازی ما در سال گذشته سعی کردیم تا جوانان و نوجوانان را از فضای مجازی دور کنیم اما امسال شرایط متفاوت است به نحوی که با توجه به شیوع ویروس کرونا سعی کردیم برنامه ها را در این فضا دنبال کنیم.
 
وی گفت: عمده کار ما جمع کردن بچه ها در مساجد بود و در این زمینه نیز مسجد محوری به عنوان الگوی فعالیت های ما بود.
 
مسئول کانون بقیع ادامه داد: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون به صورت روزانه معما مطرح کردیم که شاهد حضور خوب کودکان و نوجوانان در این فضا بودیم و سعی کردیم با برگزاری مسابقه « جرعه نور» به صورت روزانه رجوع به قرآن کریم را داشته باشیم.
 
 
ابوالفضل کرمانی نسب، مسئول کانون صاحب الزمان (عج) یزد نیز در این نشست با اشاره به فعالیت های کانون در بستر فضای مجازی گفت: امسال به واسطه شیوع ویروس کرونا شاهد  حضور بچه های مسجد در فضای مجازی بودیم که ما سعی کردیم تا با ایجاد محتوای مناسب در جهت جذب جوانان و نوجوانان حرکت کنیم.
 
وی افزود: ما هر ساله در ماه مبارک رمضان برنامه های قرآنی و فرهنگی متنوعی در مسجد داشتیم که بیش از 200 نفر کودک و نوجوان حضور پیدا می کردند اما امسال قالب برنامه های ما متفاوت بود و حضور خوبی در فضای مجازی داشتیم.
 
مسئول کانون صاحب الزمان (عج) یزد بیان کرد: رویکرد امسال ما در کانون توجه به بحث تئاتر بچه های مسجدی است زیرا معتقدیم که در این برهه شاهد خلا در حوزه سینمای انقلاب هستیم.
 
کرمانی نسب بیان کرد: اگر بتوانیم در فضای مسجد تئاتر و هنر مسجدی ایجاد کنیم اتفاقات خوبی برای استان یزد و شهر دارالعباده می افتد.
 
 
حجت الاسلام مظفر سالاری، مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد نیز این نشست گفت: هدف ما جذب به مساجد است و بایستی با ایجاد محتوای مناسب و همچنین برنامه های جذاب در جهت حضور بیشتر جوانان و نوجوانان به مساجد باشیم.
 
وی افزود: در این زمینه کانون ها بایستی تجربیات خود را در اختیار یکدیگر قرار دهند تا بتوان از این طریق تولید محتوا کرده و برنامه های جذاب ایجاد کرد.
 
مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد بیان کرد: سامانه ملی بچه های مسجد و طرح ملی فهما می تواند به عنوان راهکار مناسبی برای ارائه و دریافت الگو برای کانون ها باشد زیرا ثبت فعالیت های مسجدی و ارائه محتوا در رویداد ملی فهما می تواند دسترسی را برای کانون های دوردست و مناطق محروم ایجاد کند.
 
حجت الاسلام سالاری بیان کرد: در شرایط کنونی کشور که شاهد گسترش و شیوع ویروس کرونا هستیم بسیاری از فعالیت های فرهنگی در قالب متفاوت از سال های گذشته برگزار می شود که امیدواریم بتوانیم را محتوادهی به کانون ها در بستر فضای مجازی فعال شده و محتوای مسجدی ایجاد کنیم.
 
وی ادامه داد: امسال در تابستان نیز سعی داریم به صورت متمرکز کانون ها را فعال کرده و با ایجاد محتوا توسط کانون های فعال در استان، در جهت فعالیت های مسجدی با رویکرد حضور در فضای مجازی سالم گام برداریم.
روابط عمومی
اشتراک در
کلیدواژه ها: کانون مساجد /یزد/ اوقات فراغت
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید