نمایش جزییات خبر
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵

در هشتمین روز بهارانه کتاب، فروش بیش از 3میلیارد ریال

سرپرست اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از فروش ۳ میلیارد و ۸۵۷ میلیون و ۹۷۷ هزار ریال کتاب از ۲۰ اردیبهشت‌ ماه تاکنون در طرح بهارانه کتاب خبر داد.
در هشتمین روز بهارانه کتاب، فروش بیش از 3میلیارد ریال

به گزارش روابط عمومی فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان، عبیدالله رستمی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان، در گفت‌و‌گوی تلفنی با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: طرح بهارانه کتاب با شعار «بهار کتاب همزمان با بهار دل‌ها»  از ۲۰ اردیبهشت‌ ماه آغاز شده و تا پایان اردیبهشت‌ ماه ادامه دارد.

وی با اشاره به شرکت ۳۸ کتابفروشی استان کردستان در طرح بهارانه کتاب افزود: از این تعداد کتاب ۲۸ کتابفروشی در مرکز استان و ۱۰ کتابفروشی در سطح شهرستان‌ها بوده است.

رستمی با اشاره به اینکه طی این مدت ۳ میلیارد و ۸۵۷ میلیون و ۹۷۷ هزار ریال کتاب توسط ۳۸ کتابفروشی شرکت‌کننده در طرح بهارانه کتاب در کردستان به فروش رفته است، بیان کرد: استان کردستان تا کنون در اجرای این طرح یکی از پرفروش استان‌ها و در جایگاه هفتمین استان کشور قرار گرفته است.

وی با اعلام اینکه در این طرح شش هزار و ۴۵۳ کتاب در استان کردستان به فروش رسیده است، عنوان کرد: این آمار فروش کتاب بیانگر این است که علاقمندان به حوزه کتاب در استان کردستان را بیشتر بزرگسالان تشکیل می‌دهند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان اعلام کرد: قیمت کتاب‌های بخش کودک و نوجوان نسبت به کتاب‌های بزرگسالان کمتر است و با یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال سهمیه خرید هر فرد می‌تواند کتاب‌های بیشتری را خریداری کند.

وی با اشاره به اینکه کتاب در این طرح با ۲۰ درصد تخفیف عرضه می‌شود، بیان کرد: کتابفروشی‌های آمیار، هنر واندیشه، زانست، علمی کالج، دانشمند، کتاب شهر، فرهنگسرای هنر و اندیشه، ژیرا، نالی، شار، زانکو، توحید، امام غزالی وآینده از جمله کتابفروشی‌های شرکت کننده در این طرح در استان هستند.

رستمی یادآور شد: در این طرح به خریداران کتاب با ارائه شماره کارت ملی حداکثر تا مبلغ ۳۰ هزارتومان یارانه خرید کتاب تعلق خواهد گرفت و برای هر شماره  ملی حداکثر تا مبلغ ۱۵۰ هزار تومان مجاز به خرید کتاب است که این خرید تا سقف ۲۰ درصد مشمول تخفیف طرح بهارانه قرار خواهد گرفت.

جهت ملاحظه لیست، مشخصات و آدرس 38 کتابفروشی مشارکت کننده استان کردستان در طرح بهارانه کتاب به اینجا مراجعه کنید.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید