نمایش جزییات خبر
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۵۶

بررسی کلیات طرح نمایشگاه مجازی قرآن کریم

با حضور معاون قرآن عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دومین جلسه بررسی کلیات طرح نمایشگاه مجازی قرآن کریم در سال 99 برگزار شد.
بررسی کلیات طرح نمایشگاه مجازی قرآن کریم
به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، دومین جلسه بررسی طرح نمایشگاه مجازی قرآن کریم با حضور معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز شنبه بیست و هفتم اردیبهشت ماه در سالن اجتماعات معاونت قرآن و عترت برگزار شد.
در این جلسه که با حضور اعضای منتخب نمایشگاه مجازی قرآن کریم برگزار شد، حاضران به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پیرامون کلیات طرح فوق پرداختند و بر ضرورت اجرای صحیح و به موقع این نمایشگاه تاکید کردند.
عبدالهادی  فقهی زاده با اشاره به جلسه ای که در روزهای پایانی سال 98 با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص دورنمای نمایشگاه قرآن کریم داشتند ، به روند شکل گیری نمایشگاه مجازی و ضرورت آن تاکید کرد و گفت: از این طرح وزیر محترم استقبال خوبی کردند و توضیحات تکمیلی با توجه به شیوع ویروس کرونا به ایشان داده شد.
وی ضرورت امکان سنجی در اجرای نمایشگاه مجازی قرآن کریم را امری اجتناب ناپذیر برشمرد و گفت در کنار نمایشگاه حقیقی ان شاءلله این نمایشگاه با کیفیت متفاوت و با پیشرفت خوب در سال‌های آینده نیز اجرا خواهد شد.
معاون قرآن و عترت وزیر همچنین افزود:  نگاه و رویکرد ما در مقایسه با نمایشگاه حقیقی می بایست تغییر کند و به کارگیری مشاورین زبده در خصوص روند کار نمایشگاه امری ضروری است.
وی اجرای شیوه نامه اجرایی مناسب و جدول زمانبندی را تضمینی برای عدم هدر دادن زمان دانست و گفت: در اجرای این نمایشگاه سرعت را فدای دقت نمی‌کنیم تا ان شاءلله با دقت نظر کافی نمایشگاهی در خور شأن قرآن کریم و مخاطبان اجرا نماییم.
فقهی زاده استفاده حداکثری از پتانسیل و ظرفیت های بخش خصوصی و موسسات مردمی را امری ضروری دانست و گفت: استفاده از امکانات و تسهیلات شهرداریها، خانه کتاب، مساجد و سایر بخش ها می تواند روند موفقیت ما را در نمایشگاه مجازی دو چندان کند.
 معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طرح ها و برنامه های تعاملی را امری ارزنده دانست و گفت : اجرای برنامه‌های تعاملی بازخورد ویژه‌ای دارد و مورد حمایت وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز می باشد که در این راستا می توانیم از تجربیات گذشته در نمایشگاه کتاب استفاده نماییم.
وی با اشاره به شعار سال جهش تولید و منویات رهبرفرزانه انقلاب تاکید کرد: باید کاری کنیم که به رونق و کسب و کار قرآنی و تولید گران این عرصه کمک کنیم و این نمایشگاه فرصتی است مغتنم برای ارائه دستاوردها و محصولات فاخر در حوزه قرآن و عترت.
 فقهی زاده در پایان این جلسه ضرورت پرداختن به رویکردهای مختلف نمایشگاه مجازی اشاره کرد و گفت : نباید نمایشگاه را محدود به یک کارکرد کرد بلکه باید تلفیقی از کارکردها و رویکردهای به‌روز با توجه به نیازسنجی عمومی برای مخاطبین به نمایش درآوریم.
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید