نمایش جزییات خبر
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۰۳

کرونا همه ظرفیت های یزد را به میدان آورد/لزوم تشکیل انجمن هنرمندان

‌استاندار یزد گفت: کرونا فرصتی برای ایجاد تعاملی چند وجهی به منظور مبارزه با این بیماری بود و تمام ظرفیت‌های استان را به میدان آورد.
کرونا همه ظرفیت های یزد را به میدان آورد/لزوم تشکیل انجمن هنرمندان

محمدعلی طالبی، در نشست مشترک با جمعی از هنرمندان فعال در زمینه مبارزه با کرونا که در سالن حمیدیا استانداری برگزار شد، اظهار داشت: کرونا فرصتی برای ایجاد تعاملی چند وجهی به منظور مبارزه با یک مشکل بود.

وی ادامه داد: بسیاری از بحران‌ها بار اصلی آن بر دوش دستگاه‌ها و نهادهایی خاص است ولی به دلیل اینکه بحران کرونا در برگیرنده تمامی ابعاد زندگی مردم بوده است، تمام ظرفیت‌های استان را به میدان آورد.

استاندار یزد افزود: بخش قابل توجهی از بار مدیریت و مبارزه با کرونا بر دوش مردم و تشکل‌های مردم نهاد بود و در این بحران شاهد این بودیم که بسیاری از اقشار همچون اصناف با ایثارگری، سلامت مردم را بر مسائل اقتصادی ترجیح دادند و داوطلبانه واحدهای صنفی خود را تعطیل کردند.

طالبی خاطرنشان کرد: بالا بودن ضریب موفقیت اجرای تصمیمات ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا به دلیل همراهی مردم بود.

وی اظهار کرد: هنرمندان استان با بهره گیری از سرمایه اجتماعی خود، نقش تعیین کننده‌ای در جلب همراهی و همکاری مردم برای مبارزه با کرونا داشتند.

استاندار یزد ادامه داد: هنرمندان می‌توانند به منظور نهادینه سازی این سرمایه اجتماعی ارزشمند و همچنین نزدیکی بیشتر هنرمندان برای رقم زدن اقدامات بزرگ‌تر، انجمن هنرمندان استان را تشکیل دهند.

طالبی افزود: این انجمن می‌تواند مطالبات درونی جامعه هنرمندان استان را پیگیری کند و استانداری نیز از تمامی ابزار خود برای حمایت از شروع به کار این انجمن استفاده خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: شرایط خوبی در زمینه مدیریت کرونا داریم با این حال نگرانی در خصوص اوج گیری مجدد کرونا در تمامی استان‌های کشور وجود دارد.

استاندار یزد گفت: به دلیل شیوع کرونا در ایام نوروز، فرصتی را برای رونق گردشگری از دست دادیم اما این موضوع به معنی عدم امکان جبران نیست و با برگزاری برنامه‌ها، جشنواره‌ها و رویدادها توسط هنرمندان استان، می‌توان موجب جذب گردشگران داخلی و خارجی و کاهش خسارتهای ناشی از کرونا در این حوزه شد.

طالبی در پایان تصریح کرد: باید اقتصاد هنر و بازار فروش آثار هنری در استان به صورت جدی دنبال شود و در همین راستا باید اندیشه ورزی صورت گیرد و مدیریت ارشد استان از تمامی ایده‌های ارائه شده در این زمینه حمایت می‌کند.

روابط عمومی
اشتراک در
کلیدواژه ها: کرونا
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید