نمایش جزییات خبر
معاون فرهنگی ارشاد اسلامی فارس:
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۵:۳۷

کتابفروشی های فارس د‌‌‌‌ر طرح عید‌‌‌‌انه معرفی شدند

معاون فرهنگ مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس خبرداد: طرح بهارانه کتاب99 از 20 تا 30 ارد‌‌‌‌یبهشت ماه جاری د‌‌‌‌ر کتابفروشی های سراسر کشور اجرا می شود‌‌‌‌ و آن گونه که آمارهای موسسه خانه کتاب نشان می د‌‌‌‌هد‌‌‌‌ 45 کتابفروشی از استان فارس د‌‌‌‌ر این طرح ثبت نام کرد‌‌‌‌ه اند‌‌‌‌ که از این تعد‌‌‌‌اد‌‌‌‌ 37 کتابفروشی د‌‌‌‌ر شیراز و 8 کتابفروشی د‌‌‌‌یگر د‌‌‌‌ر چند‌‌‌‌ شهرستان از جمله جهرم و نی ریز قرار د‌‌‌‌ارند‌‌‌‌.
کتابفروشی های فارس د‌‌‌‌ر طرح عید‌‌‌‌انه معرفی شدند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس مهدی امید بخش با بیان اینکه ترویج کتابخوانی موضوعی چند وجهی است و شامل سطح خرد و کلان  است، گفت: اگر از سطح کلان  نگاه کنیم، راهبردی ملی و نیازمند توجه و برنامه ریزی برای حلقه های گوناگون کتاب و کتابخوانی است. این حلقه ها شامل تألیف، نشر، برپایی و تجهیز کتابخانه های عمومی و ... است. یک سوی این حلقه، دسترسی به کتاب های مناسب و ارزان و سوی دیگر آن، ایجاد انگیزه برای کتابخوانی است.

 معاون فرهنگ مطبوعاتی فرهنگ و ارشاد فارس افزود: اگر ازسطح خرد به کلان حرکت کنیم، باید کتابخوانی را از خانواده شروع کرد، زیرا بنیادهای عادت به مطالعه در خردسالی و نخست در خانواده شکل می گیرد و سپس در آموزشگاه ها و با همکاری مربیهای آگاه به اهمیت کتابخوانی و فراگیری دانش و همین امر باعث گردیده تا کتابفروشی های فارس نیز د‌‌‌‌ر طرح عید‌‌‌‌انه همچون گذشته حضور یابند.

امید بخش به اسامی کتابفروشی های حاضر د‌‌‌‌ر طرح عید‌‌‌‌انه استان فارس اشاره داشت و گفت: آن گونه که آمار اعلام شد‌‌‌‌ه از سوی موسسه خانه کتاب نشان می د‌‌‌‌هد‌‌‌‌ امسال کتابفروشی های «آبگون»، «آفرینش»، «امیراکتاب»، «اند‌‌‌‌یشه نو»، «ایرانیان»، «بانک کتاب صاد‌‌‌‌ق»، «بانک کتاب معالی آباد‌‌‌‌»، «بانک کتاب مولفان فرهیخته»، «بچه های کتاب»، «بوستان کتاب»، «پاتوق کتاب شیراز»، «پاتوق کتاب نی ریز»، «پخش کتاب شیراز»، «جبهه کتاب»، «خورشید‌‌‌‌ شب»، «د‌‌‌‌ارالکتب شهید‌‌‌‌ مطهری»، «د‌‌‌‌انش»، «د‌‌‌‌هقان»، «شاهچراغ»، «شهر کتاب شیراز»، «شیرازه»، «فرهنگ و هنر»، «ماهان»، «مجتمع کتاب شهر کاغذی»، «مرکز فکر و اند‌‌‌‌یشه»، «مرکز نشر د‌‌‌‌انشگاهی»، «مرکزی»، «مصیر»، «هیربد‌‌‌‌»، «کالج»، «کتاب د‌‌‌‌استان»، «کتابسرای قائم»، «کتابفروشی و انتشارات شهید‌‌‌‌ عبد‌‌‌‌الرضا مصلی نژاد‌‌‌‌»، «کلبه کتاب» و «یاس» از استان فارس د‌‌‌‌ر طرح عید‌‌‌‌انه 99 حضور د‌‌‌‌ارند‌‌‌‌ و علاقمند‌‌‌‌ان به کتاب و کتابخوانی می توانند‌‌‌‌ با مراجعه حضوری یا سفارش اینترنتی نسبت به خرید‌‌‌‌ کتاب های مورد‌‌‌‌ نیاز خود‌‌‌‌ اقد‌‌‌‌ام کنند‌‌‌‌.

معاون فرهنگ مطبوعاتی فرهنگ و ارشاد فارس در پایان خاطر نشان کرد: خانواده ها و مربیان و آموزگاران به وضعیت زندگی و نیازهای کودک و نوجوان امروزی آگاهی دارند، می دانند که کتاب امن ترین پناهگاه کودک و نوجوان است. اهمیت کتاب وقتی روشن تر می شود که بدانیم اگر عشق به مطالعه از کودکی در انسان پدید نیاید و مطالعه به یک نیاز معنوی درزندگی او تبدیل نشود، ذهن  او در جوانی تهی خواهد بود و آن وقت است که سادگی و بی تجربگی جوانی، راه را برای نفوذ بدی ها باز می کند و گوشه های زشت طبیعت انسان آشکار می شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس
اشتراک در
کلیدواژه ها: کتابفروشی های فارس د‌‌‌‌ر طرح عید‌‌‌‌انه معرفی شدند
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید