نمایش جزییات خبر
مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس:
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۱۰

فرهنگوران استان با مشارکت در جشنواره کتابخوانی رضوی جریان ساز باشند

صابر سهرابی در پیامی از هنرمندان، فرهنگوران، اصحاب رسانه، نویسندگان و شاعران استان دعوت کرد که با مشارکت در دهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی، حضور حداکثری مردم استان فارس؛ سومین حرم اهل بیت (ع) را در این جشنواره رقم بزنند.
فرهنگوران استان با مشارکت در جشنواره کتابخوانی رضوی جریان ساز باشند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به اینکه کتاب عصاره تمامی فرهنگ های جهان است، عنوان کرد، کتاب و کتابخوانی فصل مشترک فعالیت افرادی است که در حوزه فرهنگ و هنر فعالیت می کنند و قلم می زنند. هنرمندان، فرهنگوران، اصحاب رسانه، نویسندگان و شاعران استان در ترویج فرهنگ کتابخوانی جریان ساز و الگوی جامعه هستند؛ آنها لذت خواندن را با زبان هنر و گفتاری دلنشین به مردم می چشانند.
صابر سهرابی افزود: در این ایام پیش روی جهان، همه مردم با دشمنی ناشناخته که تغییرات گستردهای در جامعه رقم زده و زندگی مردم را با دشواری های جدید مواجهه کرده است، جای کتاب بیش از هر زمانی حس می شود؛ کتاب مسکن دردهای امروز جامعه است و باید این نوشدارو را به جامعه تزریق کنیم. گفتن و شنیدن از داستان، قلم زدن های خواندنی در رسانه ها، معرفی کتاب های دلنشین، تسهیل راه های دسترسی عموم به کتاب های الکترونیک و منابع کتابخانه ها و در نهایت برگزاری پویش ها و جشنواره های کتابخوانی، نیاز امروز و مناسب با شرایط خانه نشینی مردم است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان فارس برگزاری دهمین جشنوره کتابخوانی رضوی را غنیمت برشمرد و گفت: در شرایطی که به بسیاری از مراکز فرهنگی و فعالیت های هنری فعلا متوقف شده است، برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی غنیمت است. این رویداد امسال نیز با همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد بین المللی امام رضا (ع) در قالب الکترونیک برگزار شده است؛ نشان می دهد که جشنواره در دوره های پیشین موفق و پرمخاطب بوده است.

او با بیان اینکه اگرچه بیماری پیش بینی نشده کرونا بسیاری از برنامه های مجموعه فرهنگی فارس را در راستای پایتختی کتاب شیراز با وقفه مواجه کرده است، اما می توان با برنامه ریزی و تلاش برای مشارکت گسترده مردم در رویداد معنوی جشنواره کتابخوانی رضوی در شرایط بحرانی کنونی نشان داد که مردم فهیم فارس نه تنها در سال پیش رو بلکه همواره پایتخت نشینان فرهنگ و هنر ایران زمین‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس همچنین با درخواست اینکه حوزه فرهنگ و هنر و رسانه در زمینه کتابخوانی جریان ساز شوند، هنرمندان، فرهنگوران، از اصحاب رسانه، نویسندگان و شاعران استان دعوت کرد که با مشارکت در دهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی، حضور حداکثری مردم استان فارس به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) در این جشنواره رقم بزنند.
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس
اشتراک در
کلیدواژه ها: فرهنگوران استان با مشارکت در جشنواره کتابخوانی رضوی جریان ساز باشند
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید