نمایش جزییات خبر
معاون فرهنگی مطبوعاتی ارشاد فارس:
۷ فروردین ۱۳۹۹ ۱۱:۱۳

«لیگ مجازی مطالعه» برای در خانه ماندن

معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد از حمایت ستاد مدیریت بیماری مقابله کرونا استان فارس برای برپایی « لیگ مجازی مطالعه » در راستای ترویج کتاب و کتاب‌خوانی و علاقه‌مند کردن نوجوانان و جوانان با شعار #درخانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم، خبر داد.
« لیگ مجازی مطالعه » برای در خانه ماندن

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ مهدی امید بخش با بیان اینکه موسسه فرهنگی هنری پرتو امید آماج با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی  فارس «لیگ مجازی مطالعه» برگزار می‌کند، گفت: این طرحی است که با حمایت ستاد استانی مقابله با کرونا در راستای ترویج کتاب و کتاب‌خوانی و علاقه‌مند کردن نوجوانان و جوانان با تاکید بر مهارت تند‌خوانی و حفظ کردن و تبدیل شبکه‌های مجازی به عرصه فعالیت‌های شاخص اعم از فالیت‌های فرهنگی و اجتماعی با شعار #درخانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم در نظر گرفته شده است.

وی افزود: باید بدانیم که بستر توسعه هر جامعه بحث فرهنگ و یکی از مولفه‌های آن کتاب و کتابخوانی است، بنابراین همه وظیفه دارند در این راستا اقدام جدی داشته باشند و « لیگ مجازی مطالعه » نیز با اهداف ترویج کتاب و کتاب‌خوانی در بستر فضای مجازی، گذراندن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان با مطالعه کتاب، تقویت مهارت تند‌خوانی و حفظ کردن ،تقویت مهارت‌های بیانی، مهارت نقد و اصول آن و تبدیل شبکه‌های مجازی به عرصه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی، به این مهم پرداخته است.

معاون فرهنگی مطبوعاتی فرهنگ و ارشاد فارس به شرایط و نحوه برگزاری اشاره داشت و گفت: افراد شرکت‌کننده پس از معرفی کتاب از طرف برگزار‌کننده مسابقه، 5 روز زمان دارند که کتاب را مطالعه کنند و برداشت خود را به صورت یک فایل صوتی یا تصویری بیان و دیگران را به مطالعه‌ی آن کتاب ترغیب نمایند. به بهترین برداشت در هر گروه سنی پس از داوری جایزه تعلق می‌گیرد.

امید بخش اعلام داشت: باید مدت زمان این فایل صوتی یا تصویری حداقل 3 و حداکثر 4 دقیقه باشد و شرکت کنندگان می‌توانند با ارسال نقد خود ( به صورت فایل صوتی یا کامنت زیر پست اینستاگرام ) پیرامون فایل‌های صوتی یا تصویری فرستاده شده، در مسابقه شرکت کنند و به بهترین نقد جایزه تعلق خواهد گرفت و ارسال مدارک و فایل صوتی/ تصویری به صورت مجازی و از طریق واتساپ با شماره 09023086461  صورت می‌گیرد.

او گفت: مدارک ارسالی شامل اسم و فامیل، سن، شغل ( دانشجو، دانش‌آموز ) ، سابقه‌ی شرکت در مسابقات کتابخوانی، آدرس و شماره تماس می‌باشد و برگزار‌کننده می‌تواند فایل‌های برتر را به مرحله اجرا بگذارد. این اجرا می‌تواند با مشارکت شخصی و یا مستقل از وی صورت گیرد و شرکت‌کنندگان با ارسال فایل صوتی/ تصویری خود، اعلام می‌دارند که با شرایط و ضوابط آشنایی داشته و به آن‌ها متعهد هستند. علاقه مندان همچنین جهت پیگیری و اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس اینستاگرام @omidamaj  مراجعه کنید.

بر پایه این گزارش، هیئت داوران این طرح را احمد اکبرپور داور بخش نوجوان، مجید خادم داور بخش بزرگسال، سید مهدی میرعظیمی داور بخش جوان، مهدی امیدبخش داور بخش نقد و جوایز بدین شرح است:

 بخش نوجوان : نفر اول 3،000،000 ریال  ،  نفر دوم 2،000،000 ریال  ،  نفر سوم  1،000،000 ریال

بخش جوان : نفر اول 5،000،000 ریال    ، نفر دوم 3،000،000 ریال    ، نفر سوم 2،000،000 ریال

بخش بزرگسال : نفر اول 7،000،000 ریال ، نفر دوم 5،000،000 ریال ، نفر سوم 3،000،000 ریال

بخش رأی مردمی : بخش نوجوان 2،000،000 ریال  ،  بخش جوان 3،000،000 ریال  ،  بزگسال 5،000،000 ریال

بخش منتقد : بخش نوجوان 2،000،000 ریال  ، بخش جوان 3،000،000 ریال  ،  بزرگسال 5،000،000 ریال

زمان‌‌بندی‌ مسابقه:

- انتشار فراخوان : 9 فروردین

- مهلت ثبت‌نام : تا  30 فروردین

- ارسال فایل آثار : مهلت ارسال تا 5 اردیبهشت

داوری : 6 و 7 اردیبهشت

اعلام نتایج داوری و اهدا جوائز : 12 اردیبهشت به مناسبت روز معلم

کتاب‌های پیشنهادی : بخش نو‌جوان به چاچالک سفر سقوط کنید ، نویسنده: احمد اکبر‌پور ، نشر هوپا / بخش جوان: ملت عشق ، نویسنده: الیف شافاک ، مترجم ارسلان فصیحی/ بخش بزرگسال: عزاداران بیل ، نویسنده: غلامحسین ساعدی می باشند.

 

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس
اشتراک در
کلیدواژه ها: « لیگ مجازی مطالعه » برای در خانه ماندن
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید