نمایش جزییات خبر
۶ فروردین ۱۳۹۹ ۱۳:۵۷

تا 20 فروردین در پویش کتاب در خانه شرکت کنید

افشین تحفه گر معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از برگزاری پویش کتاب در خانه خبر داد.
تا 20 فروردین در پویش کتاب در خانه شرکت کنید

افشین تحفه گر از برگزاری پویش کتاب در خانه که با همکاری دفتر مطالعات و برنامه‏ ریزی‏ های فرهنگی و موسسه خانه کتاب  در سراسر کشور برگزار  می شود خبر داد و گفت: به مناسبت آخرین نوروز قرن و بنا به شرایط پیش‌آمده در اثر شیوع ویروس کووید۱۹، پویش ملی #کتاب_در_خانه ویژه کودکان و نوجوانان برگزار می‌‏شود.

وی درباره اهداف این پویش گفت: هدف این پویش، استفاده از فراغت به وجود آمده در خانه‌ها، بهره بردن از امکانات موجود در فضاهای مجازی برای ترویج اجتماعی کتاب‌خوانی در سراسر ایران و تشویق کودکان و نوجوانان به گفت‌وگو پیرامون کتاب‌های مطالعه شده است. 

وی ادامه داد:  این پوشش همچنین به دنبال گسترش بهداشت در فضاهای فردی و اجتماعی و پر کردن اوقات فراغت است.

وی همچنین درباره شیوه‏ های مشارکت در این پویش گفت: شرکت‌کنندگان میتوانند کتاب‌هایی که خوانده‌اند را در یک کلیپ ویدئویی کوتاه معرفی کنند، یا نظرشان را درباره آن بگویند.

وی تصریح کرد: این پویش در ادامه برگزاری جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان برگزار می‏شود اما محدود به شرکت‌کنندگان جام باشگاه‌ها نیست و همه کودکان و نوجوانان ساکن در شهرها و روستاهای سراسر کشور و استان خراسان رضوی می‌توانند در آن شرکت کنند. در پایان نیز  به برگزیدگانی که بیشترین امتیازها را کسب کرده باشند، علاوه بر معرفی در سطح ملی، جوایزی اهدا خواهد شد.

تحفه گر در پایان خاطرنشان کرد: علاقهمندان فرصت دارند تا پایان ۲۰ فروردین ماه نسبت به ارسال آثار خود اقدام کنند.

علاقه‌‏مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پویش کتاب درخانه می‏‌توانند به آدرس اینترنتی bookpromotion.ir مراجعه کنند. 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید