نمایش جزییات خبر
۲ فروردین ۱۳۹۹ ۱۴:۴۷

ساخت شیلد محافظ صورت در مقابل مبارزه با کرونا توسط یک هنرمند گناوه ای

یک هنرمند گناوه ای با همفکری و همکاری دوستان هنرمند خود در موسسه نیمدری سبز ، موفق به ساخت شیلد محافظ صورت برای پرستاران در مراکز درمانی و بیمارستانها شدند .
ساخت شیلد محافظ صورت در مقابل مبارزه با کرونا توسط یک هنرمند گناوه ای

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گناوه در این ارتباط گفت: با توجه به شرایط بحرانی کشور در خصوص ویروس کرونا و با اعلام لغو و تعطیلی برنامه های فرهنگی هنری، هنرمندان شهرستان گناوه با حضور در کنار مردم برای مبارزه با این ویروس فعالیت های ویژه ای انجام دادند.

 علیرضا سبحانی افزود: هنرمندان در قسمت خبری و مستند سازی، فعالیت های مردم و مسئولین در خط مقدم جبهه مبارزه با ویروس کورنا را ضبط و در فضای مجازی جهت آگاهی مردم انتشار می دهند .

وی بیان کرد: یک هنرمند گناوه ای با همفکری و همکاری دوستان هنرمند خود در موسسه نیمدری سبز، موفق به ساخت شیلد محافظ صورت برای پرستاران در مراکز درمانی و بیمارستان ها شد.

آمنه فروردین گفت: از همان روزهای آغاز شیوع بیماری کرونا به همراه همکارانم در سازمان مردم نهاد نیمدری سبز وارد فعالیت شدیم و هدفمان کمک به مردم و کادر درمانی بیمارستان ها بود.

این هنرمند گناوه ای افزود: با توجه به نیاز کادر درمانی و بیمارستانی به ماسک و وسایل پیشگیری با توجه به تجربیات چندین ساله در این زمینه به فکر ساخت یک محافظ در کنار ماسک و البسه بیمارستانی بودم تا پرستاران و پزشکانی که بصورت مستقیم با بیماران ارتباط دارند کاربرد و موثر باشد.

وی عنوان کرد: به همین دلیل با تحقیقات انجام شده و مطالعه دراین زمینه و وجود انواع مختلف این نوع شیلدها که در سراسر جهان و متناسب با شغل های مختلف وجود دارد توانستم چندین طرح مختلف را با کمترین امکانات اولیه که در این شرایط بحرانی هست را آماده کنم و با تایید دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و کادر بیمارستان به آماده سازی این نوع شیلدبپردازم وبا تهیه تعدادی از این نوع محافظ آنرا به بیمارستان امیرالمومنین (ع) گناوه اهدا کنم.

فروردین با اشاره به اینکه در حال آماده سازی این محافظ برای کادر درمان بیمارستان بوشهر و برازجان و آزمایشگاه نیز هستم، ادامه داد:  این نوع شیلد می تواند مورد استفاده دیگر شغل ها از جملهبانکداران، پاکبانان و نیروهای ضد عفونی در سطح شهر قراربگیرد.

فروردین ضمن سپاس از کادر سلامت، خاطرنشان کرد: در پایان از همه افراد جامعه خواهان درخانه ماندن هستم تا دست به دست هم داده و کرونا را شکست دهیم.

شیلد محافظ صورت چیست؟

در لیست تجهیزات ایمنی انواع تجهیزات محافظت ازصورت جایگاه ویژه ایی دارند.شاید صورت از حساس ترین قسمت های بدن محسوب می شود.

شیلدمحافظ صورت پزشکی ،صفحه ایی ازجنس شفاف ووزن سبک است که ازصورت درمواردی مانند انجام آزمایش ،جراحی ،دندانپزشکی ودرمجموع مواقعی که ممکن است خون ،مواد آزمایشگاهی وسایر مایعات عفونی پاشیده شود،محافظت کند.

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اشتراک در
کلیدواژه ها: ساخت شیلد محافظ صورت در مقابل مبارزه با کرونا توسط یک هنرمند گناوه ای
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید